http://ourodzie.pl

ZNAJDŹ MIEJSCE DLA SIEBIE

gabinety kosmetycznemasaż / pieglęgnacja ciałamedycyna estetyczna


MikrodermabrazjaMikrodermabrazja jest to peeling mechaniczny, który polega na powolnym, kontrolowanym ścieraniu, "szlifowaniu" powierzchni skóry do momentu uzyskania pożądanego rezultatu. Zabieg jeszcze niedawno wykonywany był wyłącznie przez lekarzy dermatologów w celach leczniczych, a obecnie masowo wykonywany jest również w gabinetach kosmetycznych jako zabieg upiększający.

Intensywność zabiegu może być większa lub mniejsza w zależności od problemu i okolicy skóry. Wykonanie zabiegu wymaga pewnego doświadczenia. Aby efekt był optymalny, zabieg wykonuje się bowiem dość mocno. Mikrodermabrazja wykonana zbyt słabo i w zbyt długich odstępach czasu nie przynosi praktycznie żadnych rezultatów (na co skarżą się pacjentki), wykonana zbyt agresywnie powoduje natomiast uszkodzenia skóry właściwej, które w łagodnej formie objawiają się długotrwałym zaczerwienieniem, utrzymującym się przez kilka tygodni. Zaczerwienienie przechodzi stopniowo w przebarwienie, a w formie ekstremalnej w krwawiące zadrapania i w efekcie - blizny.

Prawidłowo wykonany zabieg przynosi dobre rezultaty, oczyszcza skórę, obkurcza rozszerzone pory, stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastynu. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest nieregularnie zaczerwieniona, pacjentka ma niewielkie uczucie gorąca. Po paru dniach następuje delikatne złuszczanie się skóry, która w efekcie staje się gładsza i równiejsza. Zmniejszają się też rozszerzone pory, łojotok, maleje ilość zaskórników, poprawia się koloryt skóry, wygładzają się drobne zmarszczki.

Zabieg można wykonywać co 7-10 dni, w serii kilku zabiegów, następnie co trzy miesiące, aż do jednego zabiegu co pół roku. W celu poprawy wyglądu i samopoczucia można także jednorazowo wykonać mikrodermabrazję w dowolnym momencie. Zabieg trwa w zależności od miejsca na ciele, na którym jest wykonywany, od 15 minut do około 40 minut i jest mało lub średnio bolesny.

 

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji:

  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze,
  • trądzik różowaty,
  • trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy,
  • znamiona naczyniowe,
  • tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych,
  • skłonność do keloidów,
  • stosowanie niektórych leków np. aspiryny.

 

Istnieją różne rodzaje mikrodermabrazji. Każdy z nich wykorzystuje inny środek złuszczający naskórek i jest zalecany dla innego typu skóry.

Rodzaje mikrodermabrazji:
  • mikrodemabrazja diamentowa

Ta metoda jest w szczególności polecana osobom o delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii skórze, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień. Zabieg opiera się na usuwaniu wierzchnich warstw naskórka. Do tego celu wykorzystuje się diamentowe głowice. W praktyce wygląda to tak, że kosmetyczka przesuwa po skórze metalową końcówką urządzenia do wykonywania zabiegu. Końcówka ta zasysa złuszczony naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, trwa około 30 minut. Po jego wykonaniu skóra jest idealnie gładka i bez śladów podrażnień. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową – nie ma więc ryzyka, że na skórze twarzy pozostanie resztka proszku.

 

  • mikrodermabrazja korundowa

Ten rodzaj zabiegu działa podobnie do mikrodermabrazji diamentowej, z tym, że do złuszczania naskórka wykorzystuje mikronizowane kryształki glinu. Organiczny proszek jest wypychany pod ciśnieniem, aby zetrzeć obumarły naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Urządzenie do wykonywania zabiegu ma dwie końcówki – z jednej wypychana jest wiązka korundu, do drugiej zaś zasysany jest martwy naskórek i wykorzystany korund. Po trwającej około godziny sesji u kosmetyczki skóra może być zaczerwieniona jeszcze przez kilka godzin. Mikrodermabrazja korundowa charakteryzuje się naprawdę silnym efektem złuszczania. Jest w szczególności polecana osobom, które mają rozszerzone pory i przebarwienia na skórze. Ponieważ jest silniejsza od techniki diamentowej, daje też szybsze efekty w krótszym czasie.Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

login


hasło


reklama