Jak fotografować torebki? Na co zwrócić uwagę?

Jak fotografować torebki? Na co zwrócić uwagę?

Dobrze wykonane zdjęcie jest w stanie sprzedać niemal każdy produkt. Nawet najlepszy produkt nie wzbudzi wystarczającego zainteresowania jeżeli fotografia go przedstawiająca będzie wykonana nieprofesjonalnie. Warto pamiętać o tym, że konsumenci to przede wszystkim wzrokowcy, którzy zwracają uwagę na każdy detal tuż przed zakupem. Odpowiednie zaprezentowanie przedmiotu, sprawi, że szansa na sprzedanie go będzie dużo większa.

Fotografia produktowa - co to jest?

Fotografia produktowa to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi fotografii, która skupia się przede wszystkim na zaprezentowaniu danego przedmiotu. Zdjęcia produktów są teraz bardzo pożądane ze względu na ciagle rozwijający się rynek usług. Fotografia produktowa zwana inaczej packshot staje się coraz bardziej zaawansowana, dlatego jakość fotografii staje wzrasta, co też wiąże się z psychologią oraz rosnącymi oczekiwaniami konsumentów. Do wykonania naprawdę dobrej fotografii konieczny jest specjalistyczny sprzęt czyli aparat oraz obiektywy wraz z namiastką studia fotograficznego. Jak się okazuje, fotografia produktowa jest zajęciem bardzo czasochłonnym, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Światło w fotografii produktowej

Każda fotografia produktowa powinna zostać wykonana przy zachowaniu odpowiednich detali. Warunkiem koniecznym do stworzenia dobrej fotografii jest światło, najlepiej dzienne. Zdjęcia powinny być wykonywane przed południem, chyba, że fotograf zaopatrzony jest w specjalne lampy, które w sesjach produktowych powinny pełnić rolę wspierającą naturalne naświetlenie. Nie zaleca się, aby lampy te odgrywały pierwszoplanową rolę. 

zasady fotografii produktowej

Zasady fotografii produktowej

Podstawą udanej fotografii jest atrakcyjny przedmiot. Chociaż jak twierdzą specjaliści, nawet mało pożądany produkt zaprezentowany we właściwy sposób może przykuć uwagę klientów. Torebki, to ta część damskiej garderoby, którą kobiety darzą uwielbieniem. Jak wykonać fotografię torebki? Przedmiot musi być ułożony we właściwy sposób i przede wszystkim czysty, bez odcisków palców czy innych drobnych niedoskonałości. Do fotografii przedmiotowej najlepiej sprawdzają się białe tła, które pozbawione są jakichkolwiek dodatków. Należy pamiętać, że to właśnie ten fotografowany przedmiot musi grać główną rolę i najbardziej zwracać na siebie uwagę. Przy ustawieniu torebki warto pamiętać o każdym jej detalu. Poza jej zewnętrznym designem warto pokazać wnętrze.

Jak fotografować torebki?

Zdjęcia produktowe torebek wymagają wyjątkowej precyzji oraz dbałości o szczegóły. Niezmiernie ważne jest aby pokazać ich naturalne piękno oraz fakturę i formę. Ogromne znaczenie odgrywa również oświetlenie, które pomaga wydobyć prawdziwą fakturę torebki. Przedmiot powinien być zaprezentowany z każdej strony, ukazując takie elementy jak: pasek, zamek czy też zamknięcie na zatrzask. Każda luksusowa torebka posiada element rozpoznawczy w postaci loga firmy, o tym również nie wolno zapomnieć. Jeżeli torebka posiada bardzo długi pasek, warto pokazać jego faktyczną długość.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu