Jak wybrać gumy do ćwiczeń?

Jak wybrać gumy do ćwiczeń?

Gumy do ćwiczeń wywodzą się z salonów fizjoterapii i rehabilitacji. Obecnie, to już stały element wyposażenia każdej siłowni. Także tej domowej! Prawie każde ćwiczenie może być urozmaicone przez dodanie do niego elementu pracy z gumami. Rynek staje się coraz bardziej przesycony akcesoriami tego typu. 

Jak wybrać te najbardziej odpowiednie? Na początek powinniśmy określić cel, który nam przyświeca. Powrót do ćwiczeń po długiej przerwie? A może wzmocnienie mięśni głębokich? Przyjrzyjmy się też jakie spektrum korzyści niesie ze sobą urozmaicanie ćwiczeń poprzez wykorzystanie gum.

Jakie są zalety ćwiczenia z gumami do ćwiczeń? 

Jest to jeden z najtańszych i najbardziej uniwersalnych sposób na osiągnięcie lepszych wyników podczas treningu. Są bardzo lekkie i nie zabierają za wiele miejsca, ze względu na to, mogą urozmaicić nasze ćwiczenia, niezależnie od tego, gdzie je wykonujemy. 

Gdy używamy gum, nasze mięśnie są ciągle napięte, co oznacza, że wykonywane ćwiczenie jest dużo bardziej efektywne. Z drugiej strony odpowiednio dobrany sprzęt, może być wielkim ułatwieniem. Nie bez powodu gumy wywodzą się właśnie z rehabilitacji, użycie ich zmniejsza ryzyko kontuzji. 

Jakie są najbardziej popularne rodzaje gum do ćwiczeń?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów gum do ćwiczeń. W zależności od konkretnego modelu, będą one stosowane do innych ćwiczeń oraz dostosowane do innych jednostek treningowych, ukierunkowanych na konkretny cel. Szeroka oferta gum do ćwiczeń dostępna jest na https://deepbreath.pl/pl/c/Gumy-do-cwiczen/25.

Taśmy pilates

Sprawdzą się dla osób, które po dłuższej przerwie wracają do aktywności fizycznej bądź dla tych, którzy szukają gum do mniej wymagających ćwiczeń. Świetnie nadadzą się do stretchingu, jogi i rehabilitacji. Taśmy te mają formę standardowego paska, a regularna długość tego sprzętu oscyluje w granicach 200 cm. Na pewno zaletą tego typu gum jest fakt, że są bardzo lekkie, a materiał bardzo wytrzymały. 

Mini bands

W zależności od stopnia oporu mogą być świetnym rozwiązaniem dla osób mniej lub bardziej zaawansowanych. Te taśmy to najmniejsze z gum do ćwiczeń co sugeruje sama nazwa.  Mimo że są małe, to użycie ich jest wymagające. Często wykorzystywane są do wzmacniania mięśni w dolnych częściach ciała. 

Gumy oporowe 

Świetne rozwiązanie dla osób bardziej zaawansowanych, które chcą urozmaicić. Gumy tego typu są bardzo trwałe. Sprawdzą się idealnie, jeśli chcemy wzmocnić trening w celu zgubienia zbędnych kilogramów, czy poprawić stan ujędrnienia skóry bądź zbudować tkankę mięśniową.

Jak wybrać gumy do ćwiczeń? 

Jak widać, gumy do ćwiczeń mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Mimo że znacząco różnią się wieloma parametrami, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymiennie używać każdej z nich w zależności od potrzeb. Wybierając gumy do ćwiczeń najpierw musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest celem naszego treningu. Rozciąganie, rehabilitacja lub wzmocnienie pracy mięśni? Jedno jest pewne, każde ćwiczenie z użyciem gum przybliża nas  do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu