Jak zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu?

Jak zachęcić dziecko do aktywnego spędzania czasu?

Maluchy potrzebują sporo ruchu, szczególnie w pierwszych latach swojego życia, by móc możliwie najbardziej efektywnie rozwijać swoje ciało. Nauka chodzenia, a potem bieganie, skakanie i nauka obsługiwania różnego rodzaju sprzętów, takich jak rower, to niezwykle ważna część edukacji umysłowej i fizycznej, którą maluch powinien przejść, nim pójdzie do szkoły. Co jednak zrobić, jeśli twoja pociecha nie przepada za ruchem? Jak zachęcić maluszka do aktywności fizycznej, zapewniając mu zdrowy rozwój?

Zachęć dziecko zabawkami!

Nic tak nie motywuje dzieci do ruchu, jak dobrze dobrane zabawki. Jeśli kupisz swojej pociesze coś, czym bawią się wszystkie inne maluchy na podwórku, ona również będzie chciała spróbować, nawet jeśli nieszczególnie przepada za aktywnością fizyczną. Dlatego też warto wybierać dzieciom takie produkty, które są popularne wśród ich rówieśników. Presja otoczenia doskonale zmotywuje dziecko do rozwijającej zabawy, jednocześnie pozwalając mu odnaleźć się w rówieśniczej społeczności.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając akcesoria dla maluchów, decydować się na egzemplarze urozmaicane bogatymi zdobieniami, takimi jak: pobudzające wyobraźnie printy, motywy z popularnych bajek czy dekoracje nawiązujące do zainteresowań dzieci. Ładne, kolorowe przedmioty wydadzą się dzieciom dużo bardziej atrakcyjne i chętnie będą po niej sięgać, dzięki czemu szybko wyrobią w sobie zdrowy nawyk korzystania z nich, który wiąże się z rozwojem fizycznym.

Przy wyborze zabawek motywujących do aktywnego spędzania czasu niezwykle ważne jest również dobranie produktu odpowiedniego do wieku oraz wzrostu dziecka. Ma to ogromne znaczenie w przypadku wszelkiego rodzaju sprzętów sportowych. Produkowane z myślą o najmłodszych wrotki dla dzieci zaopatrzone są zazwyczaj w regulację długości stopy, dzięki czemu posłużą dziecku przez kilka sezonów. Podobnie jest z rowerkami, rolkami i hulajnogami. Jednak akcesoria nie mogą być również zbyt duże, dlatego nie kupuj większych rozmiarów z myślą o tym, że dziecko urośnie. Zbyt luźne wrotki mogą szybko doprowadzić od upadku bądź skręcenia nogi, co niekorzystnie wpłynie na zdrowie malucha oraz jego skojarzenia dotyczące aktywności fizycznej. Pamiętaj, by próbując pomóc, przypadkiem nie zaszkodzić.

Jakie zabawki wybrać?

Jeśli nie wiesz, co kupić dziecku, rozejrzyj się w Internecie! Na stronach internetowych sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci znajdziesz bogaty wybór produktów, które bez trudu dopasujesz do potrzeb i zainteresowań swojej pociechy. Ponadto znajdziesz na nich różnego rodzaju promocje i artykuły, dzięki którym łatwiej będzie ci się zorientować, które zabawki cieszą się popularnością i doskonałą jakością wykonania.

Jeśli jednak wciąż nie wiesz, co kupić swojemu dziecku, przychodzimy z pomocą. Poniżej zaprezentowano kilka przykładowych produktów, dzięki którym zmotywujesz dziecko do aktywnej zabawy i sprawisz, że będzie cieszyło się zdrowiem i doskonałą kondycją. Do takich motywujących zabawek zaliczyć można:

  • Huśtawki ogrodowe – to niezwykle popularne zabawki, na które może sobie pozwolić każdy, kto posiada swój własny kawałek ogródka przed domem bądź na działce. Huśtawka ogrodowa dla dzieci stworzona jest specjalnie z myślą o maluchach, dlatego też wykorzystane w niej rozwiązania zapewniają najwyższą jakość, bezpieczne materiały i komfort podczas zabawy. Huśtawki znaleźć możesz jako samodzielne zabawki, jak również w zestawach z drabinkami, domkami i piaskownicami, dzięki którym możesz stworzyć swojemu maluchowi prywatny plac zabaw, dzięki któremu nie tylko chętnie będzie się bawić, ale również zyska popularność wśród rówieśników, którzy chętnie będą go odwiedzać, by bawić się wspólnie;
  • Trampolina – to niesamowicie atrakcyjna zabawka znana dzieciom z programów telewizyjnych, dzięki którym jej zakup sprawi, że nie będzie trzeba dwa razy namawiać malucha do korzystania z niej. Tworzone z bezpiecznych materiałów z ogromną dbałością o bezpieczeństwo, trampoliny wyposażone są w specjalne zabezpieczenia sprężyn a także siatkę, która chroni maluchy przed wypadnięciem poza jej granice w trakcie zabawy. Dzięki temu zapewnisz maluchowi niesamowicie wciągającą zabawę, która pobudzi wyobraźnie i zapewni odpowiednią dawkę ruchu, przekonując nawet najbardziej niechętną pociechę, że zabawa na dworze może być naprawdę cudowna;
  • Rower – to klasyczny sprzęt sportowy, jednak nie należy go bagatelizować. Obecnie na rynku znaleźć można cały szereg różnorodnych rowerów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz wśród nich: rowerki biegowe, trójkołowe, drewniane, metalowe, z włókna węglowego, z dodatkową rączką do nauki jazdy, z odczepianymi kółkami bocznymi, składane, terenowe, miejskie i wyczynowe. Jak więc widzisz, wybór jest ogromny, a dobór odpowiedniego roweru zależeć będzie od wieku i poziomu zaawansowania dziecka w jeździe. Pamiętaj jednak o tym, by nie wybierać zbyt dużego roweru, na którym pociesze ciężko będzie utrzymać równowagę i może się zrazić. Akcesorium powinno być tak wymierzone, by dziecko mogło swobodnie postawić całą stopę na podłożu, siedząc na siodełku.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu