Pomagamy wybrać pralkę idealną dla Ciebie

Pomagamy wybrać pralkę idealną dla Ciebie

W sklepach oferujących urządzenia AGD znaleźć możemy mnóstwo rodzajów pralek, które są dostosowane do pracy w konkretnych warunkach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem ostatecznego wyboru?

Pralka jak pralka, powinna przede wszystkim skutecznie prac. Nie oznacza to jednak wcale, że powinniśmy zadowolić się pierwszym lepszym modelem ujrzanym w katalogu. Poszczególne modele różnią się bowiem nie tylko ceną, ale również zakresem obsługiwanych funkcji, sposobem przygotowania czy chociażby materiałami, z których zostały przygotowane.

Jak wybrać dobrą pralkę?

Wszystko to sprawia, że decydując się na zakup pralki powinniśmy przygotować się na analizę wielu istotnych parametrów technicznych. Postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie, zbierając wszystkie informacje ze sobą.

Rodzaje. Możemy wymienić dwa obowiązujące obecnie podziały pralek dostępnych na rynku. Pierwszy związany jest z ich budowa i sposobem montażu. Pod tym względem wyróżniamy:

pralki wolnostojące – są to typowe urządzenia, które możemy zamontować wszędzie nie przejmując się aranżacją pomieszczenia,

pralki pod zabudowę – czyli zintegrowane są pozostałymi meblami znajdującymi się w pomieszczeniu. Przeważnie są one całkowicie obudowane półkami.

Drugi podział dotyczy natomiast sposobu ładowania prania. Wymienić możemy:

pralki ładowane od góry – są to zazwyczaj urządzenia wyróżniające się niewielkimi rozmiarami, dlatego montowane są przede wszystkim w łazienkach o ograniczonym metrażu,

pralki ładowane od frontu – czyli standardowe modele, które zajmują więcej miejsca, jednak zazwyczaj wyróżniają się również większa pojemnością. Możemy wykorzystać ich górną ściankę (na przykład do przechowywania środków piorących lub jako dodatkową półkę), co w przypadku pralek ładowanych od góry byłoby bardzo problematyczne.

Pojemność. Bardzo ważny parametr, który powinien zostać dostosowany do tego, jak często i jak dużo ubrań pierzemy. Dla jednej osoby w zupełności wystarczająca okaże się pralka o pojemności 3 kg, natomiast w przypadku dużej rodziny wartość ta musi zostać podwojona lub nawet potrojona. Pamiętajmy o tym, że im większa pojemność pralki, tym większe są również jej wymiary.

Klasa energetyczna. Bardzo często bagatelizowana, jednak ma ogromne znaczenie. Informuje bowiem o tym, ile prądu pobiera dana pralka. Jeżeli zakupimy urządzenie z najwyższą klasą energetyczną (A+++), możemy mieć pewność, że będzie ono niezwykle energooszczędne. Wykorzystanie pralki z klasą najniższą (D) sprawi natomiast, że nasze rachunki za prąd zwiększą się nawet o kilkadziesiąt procent.

Pobór wody. On również ma znaczenie – najlepsze dostępne na rynku pralki wykorzystują poniżej 20 litrów wody na jedno pranie.

Programy. Pod tym względem nie powinniśmy się ograniczać. Im bowiem więcej programów, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mogli w dowolny sposób dostosować pranie do swoich potrzeb i rodzaju prania. Każda pralka powinna gwarantować między innymi program prania ręcznego, błyskawicznego, kompleksowego, ekologicznego czy dostosowanego do konkretnych tkanin. Dobrej jakości urządzenia pozwolą nam również na załączenie samego wirowania. Na rynku dostępne są także pralko-suszarki, które dodatkowo wysuszą nasze pranie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów zakupu.

Dodatkowe funkcji. Producenci prześcigają się w wymyślaniem funkcji, które pozwolą zwiększyć efektywność prania lub ograniczyć pobór energii. Dzięki temu możemy zakupić pralki pozwalające na kontrolę piany, generowanie specjalnych bąbelków, zraszanie prania czy chociażby dokładne zaprogramowanie terminu włączenia prania. Nie możemy zapomnieć również o wszelkiego rodzaju funkcjach zabezpieczających urządzenie przed wszelkiego rodzaju awariami.

Producent. Często pralki dobierane są właśnie pod względem firm, które są odpowiedzialne za ich przygotowanie. Warto decydować się na wyroby sprawdzonych producentów, którzy cieszą się odpowiednią renomą na rynku. Możemy mieć wtedy pewność, że zakupimy pralkę odpowiedniej jakości. Biorąc pod uwagę obecną ofertę rynkową, szczególnym zainteresowaniem cieszy się pralka Bosch – występuje ona w wielu odmianach, które korzystają z nowoczesnych technologii zdecydowanie usprawniających pranie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu