Urządzamy pokój dziecięcy

Urządzamy pokój dziecięcy

 

Bez względu na wiek dziecka, jego pokój, to miejsce pełniące wiele funkcji. Na niewielkiej zazwyczaj przestrzeni, musimy zapewnić mu spokojny sen, miejsce do zabawy, nauki, przechowywania rzeczy, przyjmowania kolegów. Jak urządzić pokój, by pełnił te wszystkie role?

Zestawy mebli dla dzieci

https://www.meblujesz.pl/meble/pokoj-dziecka/zestawy-mebli-dla-dzieci-10637/

Sklepy oferują gotowe zestawy mebli do pokoju dziecięcego. Jest to rozsądny wybór, gdyż każdy z elementów idealnie do siebie pasuje i całość tworzy spójną kompozycję. Samodzielnie byłoby trudno tak idealnie dobrać meble. Gotowy zestaw ma też tą zaletę, że jest tańszy od mebli kupowanych na sztuki. 

Jaki zestaw wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw, musimy dokładnie zmierzyć pokój dziecka i ustalić, jaką przestrzeń meble mają zajmować. Koniecznie ustalmy, co musi znajdować się w komplecie. Nie zapominajmy też o tym, że najlepsze miejsce dla biurka, to przestrzeń pod oknem.

Kolejną ważną kwestią są potrzeby dziecka. W każdym wieku są one inne. Warto rozważyć zakup mebli uniwersalnych, które będą rosły wraz z wiekiem dziecka. Biurko przydatne jest już w wieku przedszkolnym. Podobnie półki, które najpierw mogą mieścić zabawki, a z czasem zapełnić się książkami. Komody bez względu na wiek, przydają się do przechowywania ubrań. Małe dziecko nie potrzebuje dużej szafy, ale warto pamiętać, że lada moment, może być mu ona potrzebna.

W małej przestrzeni lub przy urządzaniu pokoju dla rodzeństwa, przydatny może być blat dwuosobowy zamiast biurka. Łóżko piętrowe, to oszczędność miejsca, gdyż może posiadać dwa posłania lub wolną przestrzeń, która może służyć, jako miejsce do zabawy.

Stylistyka mebli również powinna być dostosowana do wieku dziecka. Dla maluchów warto pomyśleć o łóżkach w bajkowych formach. Ważne, by elementy ozdobne można było zdjąć, gdy dziecko wyrośnie z etapu bajek. Pokój malucha powinien być kolorowy, jednak meble z drewna w naturalnym kolorze będą bardzo dobrym wyborem. Możemy wtedy dodatkami uzupełnić go tak, by nabrał dziecięcego charakteru.

Gust dziecka również powinien być brany pod uwagę. Dziecko w wieku przedszkolnym ma już własne upodobania. Należy je uwzględniać, jednak warto negocjować z nim zakup mebli uniwersalnych, gdyż maluch szybko zmienia zainteresowania. Zamiast mebli dla księżniczki lepszy będzie klasyczny zestaw, a marzenia dziecka możemy spełnić, uzupełniając aranżację dodatkami.

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo dzieci. Meble muszą być funkcjonalne, ładne i solidnie wykonane. Materiały na nie użyte, muszą być nietoksyczne i bezpieczne dla maluchów.

Dywan z pomponów

Efekt przytulności i dziecięcego charakteru pokoju można uzyskać dzięki dywanikowi z pomponów. Można zrobić je samodzielnie lub kupić gotowe. Wykonane z połączenia włóczkowych pomponów mogą mieć różne kształty i kolory.

Jak dobrać odpowiedni dywanik?

Pompony powinny być miękkie i miłe w dotyku. Należy zwrócić uwagę, na jakość wykonania, czy połączenia między poszczególnymi pomponami są solidne. Dziecko jest dynamiczne, muszą więc być mocne i trwałe. Niektóre pompony mają wypełnienie z waty poliestrowej lub silikonowej. Koniecznie trzeba upewnić się, że można dywanik prać, najlepiej w pralce. Futerko to miejsce, gdzie gromadzi się kurz i bakterie, dlatego łatwość prania odgrywa tu kluczową rolę. Warto też wybierać włókna antyalergiczne.

W sklepach dostępne są dywaniki w różnych kształtach i kolorach. Dla małej dziewczynki odpowiednie będzie miękkie serce lub chmurka. Dla chłopca może mieć on kształt ulubionego zwierzątka. Kolorystyka powinna nawiązywać do reszty aranżacji pokoju. Może być jednolita, dwukolorowa lub tęczowa.

Dywanik z pomponów, to nie tylko piękna i miła w dotyku dekoracja. To także okrycie podłogi. Położony przy łóżku, sprawi dzieciom przyjemność dla stóp każdego ranka i odizoluje od zimnej podłogi.

Aranżując pokój dziecka, warto wybierać meble na wyrost. Dzieci rosną szybko, a dobrze przemyślany zestaw pozwoli, by cieszyły się swoimi meblami dłużej. Wystarczy na łóżku zamontować specjalną barierkę ochronną, by mógł w nim spać trzylatek. Z czasem można ją zdjąć i to samo łóżko, może służyć dziecku w wieku szkolnym. Wystarczy zmieniać dodatki w pokoju, by dostosować go do wieku i zainteresowań dziecka.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu