Apteczka turystyczna - mały gadżet, który powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

Apteczka turystyczna - mały gadżet, który powinniśmy mieć zawsze przy sobie.

Podstawowe akcesoria, niezbędne do udzielania pierwszej pomocy, warto nosić przy sobie zawsze. Zapotrzebowanie na nie wzrasta wraz z wykonywaniem różnego rodzaju aktywności. Wszakże wypadki chodzą po ludziach, a odpowiednie zaopatrzenia może nie tylko uratować życie, lecz również dodać wygody przy zwykłych, prozaicznych urazach. Szczególną grupę stanowią tutaj wszelkiego rodzaju turyści; chociażby wybierający się na jednodniowy wypad za miasto. W tym artykule, przybliżymy wszystko, co powinni wiedzieć o dedykowanych sobie apteczkach.

Kto, gdzie i kiedy?

Ilekroć znajdujemy się z dala od własnego domu, a tym bardziej z dala od wszelkich punktów aptecznych czy medycznych, powinna nam towarzyszyć apteczka turystyczna. Jeżeli podróżujemy nieco większą grupą - na przykład rodzinnie - nie jest konieczne, aby każdy wyposażony był w taki zestaw. Wystarczy, by znajdował się u jednej osoby. Kiedy jednak na wyprawy udajemy się samotnie, nie możemy pozwolić sobie na liczenie na innych turystów. Lepiej raczej - na wszelki wypadek - założyć, że jesteśmy zdani na siebie. Należy pamiętać również o tym, że zestaw do pierwszej pomocy powinien być łatwo dostępny. Najlepsze miejsca do jego przechowywania to przednie bądź boczne komory plecaka, kieszenie w spodniach - jeśli ich rozmiar na to pozwala. Przy podróży pojazdem, możemy umieścić go w samochodowym schowku podręcznym czy też dedykowanym do rowerów uchwycie.

Co w środku?

Przeznaczeniem zawartości apteczki turystycznej nie jest wykonywanie skomplikowanych zabiegów, lecz podstawowe zaopatrywanie najczęstszych urazów. W związku z tym, zasadniczym wyposażeniem takich zestawów są różnorodne plastry, bandaże i opatrunki. Bardzo często możemy liczyć również na środki ochrony osobistej; przede wszystkim gumowe rękawiczki. Rozbudowana apteczka turystyczna może zawierać nieco więcej akcesoriów; chociażby specjalne nożyczki do cięcia bandaży, termometry, kompresy czy chusteczki do dezynfekcji. W środku warto umieścić również podstawowe, przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe leki; jeśli chorujemy przewlekle, nie może zabraknąć także medykamentów związanych z naszą przypadłością. Nie zapominajmy przy tym o kontrolach daty ważności; środki medyczne kategorycznie nie mogą być przeterminowane.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim, warto dopasować apteczkę turystyczną do swoich potrzeb. Czynniki, które sugerują nam zaopatrzenie się w obficiej wyposażone komplety, to bardzo częste podróżowanie oraz podejmowanie aktywności o zwiększonym stopniu ryzyka, Z kolei, jeśli nasze wycieczki mają spokojniejszy, bardziej rekreacyjny charakter, wystarczy nam skromniejsza, podstawowa apteczka. Przy tak ważnym przedmiocie, należy poświęcić szczególną uwagę jakości. Na zewnętrzne poszycie, najlepiej sprawdzają się tworzywa sztuczne, gwarantujące dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Adekwatnym wyznacznikiem może być również rzetelność sklepu, w którym nabywamy apteczkę. Unikajmy tutaj niesprawdzonych źródeł, czy ulicznych bazarków.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu