W podróży sprawdzają się ekstremalne aparaty cyfrowe

W podróży sprawdzają się ekstremalne aparaty cyfrowe

Ekstremalne aparaty cyfrowe można bez obaw o uszkodzenie zabrać na wspinaczkę wysokogórską, egzotyczną wyprawę do amazońskiej dżungli, safari czy nurkowanie. Producenci zadbali o to, by były odporne na wilgoć, wstrząsy i kurz. Dodatkowo są wyposażone w wiele funkcji przydatnych w czasie wakacyjnych wojaży: GPS, Wi-Fi, możliwość nagrywania filmów, autofocus czy travel zoom, dzięki któremu można nawet trzydziestokrotnie przybliżyć fotografowany obiekt. Najtańsze modele kosztują 650 zł.

– Dla niektórych egzotyczną podróżą będzie amazońska dżungla, gdzie jest bardzo duża wilgotność powietrza, dla innych afrykańskie safari, gdzie jest mnóstwo kurzu. Jest cała seria aparatów z wymienną optyką, którą polecam, by wziąć na tego typu wyprawy. Mają magnezowy korpus, dzięki czemu są odporne na wilgoć, kurz i wszelkie niesprzyjające warunki. Dodatkowo wyróżniają się szybkim autofocusem, a dzięki możliwości przekładania różnych obiektywów szerokokątnych możemy ująć na zdjęciu ogromny pejzaż – mówi  agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Klara Ufnalewska, PR Manager Panasonic.

Są również modele, które z powodzeniem można używać w ekstremalnych warunkach: przetrwają upadki z wysokości i bez zastrzeżeń pracują pod wodą. Szczelność zapewniają im specjalne uszczelki na pokrywach akumulatorów i gniazd. Trzeba jednak pamiętać, by przed nurkowaniem zamknąć je i zabezpieczyć zgodnie z instrukcją obsługi. Producent zaleca również regularną wymianę elementów uszczelniających.

– Można z nimi nurkować z maską i rurką do 10 metrów pod wodą i dzięki bardzo szczelnej obudowie wszelkie ziarenka piasku i wilgoć nie dostaną się do środka. Jednocześnie są odporne na upadki z wysokości 10 metrów, więc może nam wypaść z ręki czy gdzieś zsunąć się w górzystym terenie i nadal nic się z nim nie stanie – tłumaczy Klara Ufnalewska.

Aparat wodoodporny na wczasy

Fotografowanie pod wodą  w rękawicach do nurkowania nie jest łatwe. Dlatego takie aparaty zazwyczaj mają większe przyciski.

– Mają możliwość nagrywania filmów 4-K, Full HD, autofocus i travel zoom, który przybliży nam dany obiekt trzydziestokrotnie. Oczywiście można się kupić dodatkowe elementy, jak statywy czy wszelkiego rodzaju szare filtry przy aparatach z wymienną optyką, ponieważ dzięki temu pomimo dużego nasłonecznienia uda nam się zrobić dobre zdjęcia – dodaje Klara Ufnalewska.
 
Takie aparaty są również wyposażone w wiele przydatnych podczas podróży funkcji, dzięki którym na egzotyczne czy ekstremalne wyprawy nie musimy zabierać wielu sprzętów, tylko jeden.

– Mają takie funkcje jak na przykład Wi-Fi, dzięki któremu możemy na bieżąco przesyłać zdjęcia rodzinie i przyjaciołom, ale co jeszcze ważniejsze: w momencie, kiedy na karcie SD brakuje miejsca, korzystając z transmisji Wi-Fi, przerzucamy wszystko na dysk zewnętrzny, opróżniamy kartę i możemy dalej pstrykać zdjęcia – wyjaśnia Klara Ufnalewska.

Ceny aparatów wodoszczelnych i odpornych na uderzenia wahają się od 650 do kilku tysięcy złotych.

Źródło: lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu