Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Większość Polaków robi postanowienia noworoczne, chociaż niestety w większości przypadków nie są w stanie w nich wytrwać, a cały zapał znika wraz z czasem. Prowadzi to do wielu rozczarowań, poczucia niespełnionego obowiązku, a nawet utraty wiary w siebie. Jak zatem uniknąć takiej sytuacji i wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Postanowienia noworoczne są elementem motywującym i napędzającym do działania. Pozwalają wierzyć, że wraz z nadejściem nowego roku możemy coś w swoim życiu zmienić na lepsze. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie firmy LightBox w 2017 roku pierwsze trzy miejsca na liście priorytetów u kobiet to:

- Więcej się ruszać – 46%
- Spędzać więcej czasu z rodziną – 35%
- Zadbać o zdrowsze jedzenie – 25%

Natomiast u mężczyzn pierwsza trójka to:

- Spędzać więcej czasu z rodziną – 37%
- Schudnąć – 29%
- Rzucić palenie – 28%

Motywacja do działania

Jak zacząć żeby dobrze skończyć?

Metodą małych kroków. Chcesz schudnąć – zastanów się ile możesz w tym kierunku zrobić w ciągu miesiąca i jakie realne efekty możesz w tym czasie osiągnąć. Chcesz spędzać więcej czasu z rodziną – rozpocznij w tym tygodniu od wygospodarowania dodatkowych 30 minut, które spędzisz z najbliższymi i już dziś zaplanuj jak spędzicie najbliższy weekend. Chcesz się więcej ruszać – znajdź odpowiedni klub fitness lub siłownię w twojej okolicy i zachęć koleżankę do wspólnych ćwiczeń.

„W realizacji postanowień noworocznych, z pomocą przychodzą nam także nowe technologie i wyszukiwarki lokalne. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Rynku, Eniro Polska. Zanim zdecydujemy się na siłownię, klub fitness czy odpowiedniego dietetyka analizujemy oferty różnych placówek, a wyszukiwanie potrzebnych nam informacji rozpoczynamy od sprawdzenia ich w Internecie. Właściciele firm zdają sobie z tego sprawę, dlatego coraz częściej decydują się na promocję w mediach cyfrowych. Tylko w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl jest ponad 1400 dietetyków oraz ponad 2200 klubów fitness i siłowni z całej Polski, które reklamują swoje usługi.” – komentuje Magdalena Wypychowicz. Najczęściej szukamy klubu fitness z bogatą ofertą zajęć, atrakcyjnymi cenami i znajdującego się w pobliżu miejsca pracy lub zamieszkania. Mobilna Panorama Firm pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. siłowni, a także na bezpośrednie dotarcie do nich”. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

W realizacji noworocznych postanowień może pomóc realistyczne podejście do własnych możliwości, skoncentrowanie się na mniejszej liczbie celów i zapewnienie sobie wsparcia innych ludzi. Zmiany należy traktować jako coś dobrego, a nie powód do wyrzeczeń. Zdaniem psychologów – warto robić postanowienia na nowy rok, trzeba tylko mądrze do nich podejść.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu