Depilacja bikini – w domu czy profesjonalnie?

Depilacja bikini – w domu czy profesjonalnie?

​Poddawanie się zabiegom depilacji jest dziś przez większość ludzi traktowane jako absolutna konieczność. Usuwanie owłosienia z takich miejsc jak pachy czy okolice intymne nie tylko poprawia urodę, ale też zmniejsza potliwość i ułatwia dbanie o higienę. Z tego względu coraz więcej kobiet, ale również mężczyzn, decyduje się na zabieg depilacji okolic bikini i to nie tylko latem przed wyjściem na plażę. Jak jednak robić to dobrze, by uniknąć podrażnień i zapewnić sobie trwały efekt? Samemu w domowym zaciszu, a może w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Depilacja bikini – domowe sposoby

Przygodę z depilacją bikini każdy może oczywiście rozpocząć sam w domu. Wystarczy do tego najzwyklejsza maszynka jednorazowa lub rozpuszczający włoski krem. W przypadku postawienia na golenie warto zaopatrzyć się też w piankę, która zapewni poślizg oraz kosmetyki łagodzące do stosowania po depilacji. Obie te metody pozwalają szybko i bezboleśnie pozbyć się owłosienia. Są też stosunkowo tanie.

Nie są to jednak sposoby depilacji idealne, ponieważ wymagają bardzo częstego powtarzania. Po użyciu kremu włoski odrastają po kilku dniach, po goleniu już nawet na drugi dzień. Do domowych sposobów, które dają trwalszy efekt, zaliczyć można też depilator. Pozbywa się on włosków z cebulkami i pozostawia skórę gładką na kilka tygodni. Mało kto jednak decyduje się na tę metodę depilacji ze względu na jej wyjątkową bolesność.

Oddaj się w ręce profesjonalistów!

Okolice bikini to specyficzne miejsca. Zwykle włoski są tam ciemne i grube, za to skóra wrażliwa i delikatna. Z tego względu wiele osób nie chce eksperymentować i wybiera wizytę w profesjonalnym salonie. Obecnie kobiety i mężczyźni mają takie opcje jak wosk lub depilacja bikini laserem. Jednorazowy zabieg woskowania może wyjść taniej niż laser, wymaga jednak wizyt w salonie co kilka tygodni. Depilacja laserowa – bikini głębokie lub klasyczne, w zależności od preferencji – ma zupełnie inny przebieg.

Konieczna jest wprawdzie seria kilku zabiegów wykonanych w odstępie ok. 8 tygodni, jednak po ich zakończeniu, skóra pozostaje gładka na resztę życia. Obie metody różnią się też w skali odczuwania bólu. Depilacja laserowa uznawana jest za zdecydowanie mniej bolesną, choć oczywiście odczucia podczas obu zabiegów są sprawą indywidualną. Po zabiegach laserem nie powstają też podrażnienia, o które przy innych metodach zaskakująco łatwo.

Decydując się na usunięcie włosków z miejsc intymnych, należy więc naprawdę dobrze przemyśleć sposób, w jaki to zrobimy. Warto oddać się w ręce profesjonalistów i nie martwić o uszkodzenia delikatnej, wrażliwej skóry.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu