Jakie są cechy charakterystyczne odwróconego boba i dla kogo jest odpowiedni?

Jakie są cechy charakterystyczne odwróconego boba i dla kogo jest odpowiedni?

Chciałabyś zmienić swoją fryzurę, ale nie masz pomysłu? Doskonałym rozwiązaniem jest zmierzwiony bob! Przyjrzyj się poniższym fryzurom i sprawdź, która z nich będzie najlepiej wyglądać w tej modnej wersji klasycznego boba. Legenda głosi, że Eve Lavalliere, francuska aktorka, była pierwszą osobą, która ścięła włosy na boba. Antoni Cierplikowski stworzył tę fryzurę na potrzeby sztuki teatralnej z 1909 roku. Największą popularność klasyczny bob zdobył w latach 20. Pomysł na fryzurę z czasem ewoluował i przybierał różne formy. Klasyczny bob to prosta fryzura o równej linii żuchwy, która doskonale wygląda z grzywką. Jest również stylowy bez niej. Jest to również ulubiona fryzura gwiazd. Od wielu lat nosi ją Anna Wintour i aktorka Katie Holmes. 

Co to jest odwrócony bob?

Odwrócony bob jest modną odmianą klasycznego boba. Ma on prawie taką samą długość na całej długości włosów, ale jest krótszy z przodu i z tyłu. Jest to tradycyjny bob, w którym włosy są krótsze z tyłu niż z przodu. Ta fryzura nadaje włosom więcej objętości. 

Odwrócony bob jest dobrze znaną fryzurą. Możesz jednak wprowadzić do niej własne modyfikacje. Możesz złagodzić jej wygląd krótszymi włosami. Długość włosów z przodu nie musi być większa niż z tyłu. Grzywka zaczesana na bok to kolejny świetny element stylizacyjny. 

Czytaj więcej tutaj: Odwrócony bob

Odwrócony bob: Najmodniejsza fryzura sezonu

Na przestrzeni lat powstało wiele wariacji na temat boba. Najpopularniejsze boby to bob chiński, czyli proste cięcie z długą grzywką sięgającą brwi. Odwrócony bob to najpopularniejsza fryzura tego sezonu. Jest on krótszy na karku i znacznie dłuższy z przodu. Odwrócony bob pozwala na odważne cieniowanie na końcach włosów, co dodaje fryzurze objętości i optycznie ją rozświetla. 

Odwrócony bob - komu najlepiej pasuje?

Prosta odpowiedź na pytanie "Komu najbardziej pasuje bob?" brzmi: Bob to uniwersalna fryzura, która istnieje już od ponad 100 lat. Bob pasuje do każdego kształtu twarzy. Bob pasuje wszystkim kobietom, ale jest bardziej popularny wśród kobiet po 30 roku życia. Bob jest subtelny i skutecznie tuszuje niedoskonałości kosmetyczne i odświeża twarz. Ma on również ważną zaletę: optycznie wyszczupla twarz, dzięki czemu jest chętnie wybierany przez kobiety o większych krągłościach. Bob jest łatwy w stylizacji, lekki i elegancki. To fryzura idealna na lato i specjalne okazje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu