Kolagen na zmarszczki

Kolagen na zmarszczki

Zmarszczki wcześniej czy później się pojawiają. Można jednak zmniejszyć ich ilość albo opóźnić pojawianie się przez właściwą dietę, a także przez regularną pielęgnację twarzy i ciała. Kiedy skóra się starzeje, jednocześnie traci swoją elastyczność i robi się przesuszona. Traci się wtedy kolagen, czyli substancję, która odpowiada za sprężystość skóry, a w związku z tym powstają zmarszczki.

Różne są tego przyczyny:

• opalanie się zbyt często i zbyt częste korzystanie z solarium,

• niekontrolowanie mimiki twarzy,

• odwodnienie,

• czynniki zewnętrzne ze środowiska,

• zła dieta,

• zła pielęgnacja skóry.

Zmarszczki dzieli się na dwa główne rodzaje. Pierwszy to te, które powstają przez skurcze mięśni, czyli kurze łapki albo zmarszczki na czole, drugi to zmarszczki utrwalone w okolicy nosa i ust.

Kolagen redukuje zmarszczki

Początkowe małe deformacje skóry pojawiają się już między 25. a 30. rokiem życia. Na sam początek pojawiają się zmarszczki wokół oczu, ust i nosa. Są to zmarszczki mimiczne, które wynikają z aktywnej mimiki twarzy. Im więcej lat, tym mniejszą elastyczność i sprężystość ma skóra, a w wyniku tego na skórze pojawiają się zmarszczki.

Czy da się je zmniejszyć albo zlikwidować? Jeśli to, co jest reklamowane jako świetny produkt przeciwzmarszczkowy, oraz interwencje chirurgiczne nie są zachęcające, to warto posiłkować się kolagenem.

kolagen

Co to za substancja?

Kolagen jako główne białko tkanki łącznej współpracuje z keratyną i elastyną w celu zwiększenia napięcia skóry. Pomaga ją też nawilżyć, poprawić sprężystość, elastyczność oraz jędrność. Wszystkie te cechy skóra traci po 25. roku życia, ponieważ traci dużą ilość kolagenu. Dodatkowo po 30-tce traci się jeszcze gruczoły łojowe i potowe, skóra się przesusza i robi się wiotka. To właśnie jest przyczyną do pojawienia się zmarszczek. Co prawda, kolagen w skórze nadal jest i działa, ale synteza, szczególnie jeśli chodzi o kolagen rozpuszczalny, który ma dbać o elastyczność skóry, jest poddana procesom degradacji.

Żeby zmarszczki mogły zostać usunięte, trzeba po prostu dostarczyć skórze kolagenu. To on jest odpowiedzialny za wzrost elastyczności skóry. Wystarczy go stosować dwa razy dziennie przez miesiąc, aby dopatrzeć się pierwszych dobrych efektów – skóra staje się gładsza. Uzyskanie lepszego efektu możliwe jest, jeśli kolagen nakłada się zaraz po kąpieli, najlepiej na lekko wilgotną jeszcze skórę. Nie trzeba jednak nakładać zbyt dużej ilości kremu, nie jest to potrzebne. Trzeba natomiast rozprowadzić go w odpowiedni sposób, aby mógł dobrze wchłonąć się w skórę – po 2-3 minutach od nałożenia można się spodziewać odbudowy struktury białkowej skóry. A już po kilku tygodniach można całkiem pozbyć się zmarszczek.

Pielęgnacja na wagę złota

Żeby móc usunąć zmarszczki skutecznie, najlepiej jest po prostu stosować właściwą pielęgnację skóry. Jednymi z najważniejszych kosmetyków są kremy pod oczy i kremy nawilżające. Właściwie oczyszczona skóra po demakijażu jest w stanie w nocy pobierać substancje odżywcze z zastosowanych właśnie na tę porę dnia kosmetyków. Krem do twarzy ma dodać elastyczności skórze, dlatego powinien zawierać właśnie kolagen i koenzym Q10. W zimie trzeba się zaopatrywać w kosmetyki chroniące przed mrozem, a w lecie chroniące przed promieniami słonecznymi. Dobrze jest stosować peelingi złuszczające naskórek oraz maseczki. Wszystkie tego typu kosmetyki można znaleźć w aptekach oraz w sklepach kosmetycznych. Warto też korzystać ze specjalnych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych. Poprawa kondycji skóry wiąże się także z właściwą dietą, najlepiej taką bogatą w witaminy A, B, C, E. Woda mineralna służy zapewnieniu skórze właściwej wilgotności.

 

Zobacz więcej na: chlorofilwplynie.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu