Maska do włosów niskoporowatych – co ją wyróżnia i jakie ma działanie?

Maska do włosów niskoporowatych – co ją wyróżnia i jakie ma działanie?

Włosy niskoporowate uchodzą za niezbyt wymagające i stosunkowo łatwe w pielęgnacji. By móc jednak kompleksowo zadbać o ich kondycję oraz atrakcyjny wygląd, warto stosować dobrze dopasowane do ich potrzeb kosmetyki. Jednym z elementów kluczowych dla pielęgnacji włosów jest odpowiednio dobrana maska. Jednak jak trafnie ocenić, czy dana maska sprawdzi się w przypadku włosów niskoporowatych?  

Czego potrzebują włosy niskoporowate? 

By dowiedzieć się, czy maska do włosów niskoporowatych jest dla Ciebie, musisz najpierw określić porowatość swoich włosów. Możesz tego dokonać, przeprowadzając krótki test – wystarczy, że odpowiesz na następujące pytania: 

  • Czy włosy są w dobrej kondycji i wyglądają na zadbane? 

  • Czy włosy są gładkie, błyszczące, niekiedy tworzą efekt tafli? 

  • Czy włosy dość mocno przylegają do głowy, przez co często wyglądają na oklapnięte i brak im objętości? 

  • Czy włosy są dość oporne na stylizację? A może jest ona w ich przypadku zupełnie niemożliwa, ponieważ włosy natychmiast wracają do pierwotnego stanu? 

  • Czy włosy są proste, grube i ciężkie? 

  • Czy łagodne kosmetyki często źle domywają skórę Twojej głowy, a włosy u nasady szybko się przetłuszczają? 

Jeśli na wszystkie lub większość z tych pytań odpowiedziałaś „tak”, prawdopodobnie jesteś posiadaczką włosów niskoporowatych. Pamiętaj jednak, że każde włosy są wyjątkowe, a niektóre kombinacje wymienionych wyżej cech występować mogą także w przypadku włosów średnioporowatych. 

Czym powinna się charakteryzować maska do włosów niskoporowatych? 

Włosy niskoporowate to najczęściej włosy cieszące się dobrą kondycją, wolne od widocznych zniszczeń. Maska do włosów niskoporowatych nie musi więc mieć silnie odbudowującego działania – zbyt mocne, ciężkie produkty mają tendencję do ich obciążania. W przypadku tego rodzaju włosów świetnie sprawdzą się natomiast kosmetyki pozwalające osiągnąć efekt odbicia włosów od nasady oraz zapobiegające strączkowaniu. Właśnie takie działanie wykazują lekkie, naturalne maski do włosów niskoporowatych. Właściwości te czynią je doskonałymi sprzymierzeńcami w walce o większą objętość, sypkość i wymarzony efekt tafli. 

Jakie składniki znajdziemy w składach masek do włosów niskoporowatych? Stosowane w nich oleje zwykle charakteryzują się małą cząsteczką, dzięki czemu dobrze uzupełniają strukturę włosa o niskiej porowatości, nie stwarzając przy tym ryzyka obciążenia. Przykładem takiej substancji jest olej kokosowy. W składach tego rodzaju masek znajdziemy także elementy odpowiadające za nawilżenie oraz posiadające właściwości wiążące wodę – w przypadku włosów niskoporowatych dobrze sprawdza się na przykład gliceryna czy kwas hialuronowy. 

Jak stosować maski do włosów niskoporowatych? 

Podczas stosowania maski zawsze miej na uwadze instrukcje dostarczone przez jej producenta. Dzięki temu unikniesz zbyt długiego oczekiwania na wchłonięcie się produktu lub innych błędów podczas użytkowania. Pamiętaj, że nieprawidłowo używana maska może widocznie obciążyć włosy, stworzyć wrażenie przyklapnięcia lub sprawić, że włosy będą wyglądać nieświeżo. Nie bój się testować kolejnych produktów – aby znaleźć idealną maskę, obserwuj, jak poszczególne kosmetyki na Twoje włosy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu