Oko w kolorze... jakim chcesz

Oko w kolorze... jakim chcesz

U większości z nas oczy mają jeden kolor, ustalony już w dzieciństwie i praktycznie niezmienny. Ale przecież takie zmiany są jak najbardziej możliwe i wcale nie tak trudne do wdrożenia. Czy to na cały dzień czy na jedną noc – chcecie wiedzieć, jak tego dokonać? Posłuchajcie.

Soczewki kontaktowe – kto może je nosić?

Aby zmienić kolor oczu wystarczy sięgnąć po soczewki kontaktowe. Oczywiście odpowiedni ich rodzaj, czyli nie modele tradycyjne i klasyczne, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w zasadzie od dekad. Soczewki kolorowe to pomysł, który dopiero od niedawna stał się na tyle dostępny i przystępny cenowo, by faktycznie zyskać popularność. W kwestii budowy czy zastosowanych materiałów nie różnią się od klasycznych soczewek. Oznacza to, że mogą być noszone przez przeważającą część ludzi. Stosunkowo rzadkie są przypadki, gdy noszenie soczewek kontaktowych (kolorowych lub zwykłych) nie jest możliwe. To na przykład uczulenie na materiał z którego są wykonane, niektóre alergie czy choroby oczu. Aby wykluczyć takie przeciwwskazania wystarczy przed kupnem soczewek udać się na konsultację ze specjalistą – optometrystą albo lekarzem okulistą. Zapewne okaże się, że możecie nosić soczewki kolorowe bez problemu i będą one w pełni bezpieczne dla waszego narządu wzroku.

Idea zmiany koloru oczu za pomocą soczewek jest na pewno interesująca, ale co w sytuacji, gdy już macie wadę wzroku? Niestety, wasze możliwości będą wtedy trochę ograniczone. Nie wszystkie kolory czy wzory soczewek modowych dostępne są w pełnym zakresie mocy optycznej. Najbardziej popularne są soczewki „zerówki”, czyli wcale nie korygujące wzroku, a służące do zmiany wizerunku. Delikatnej... albo bardzo stanowczej.

Soczewki kolorowe i wzorzyste

Kolor oczu może nadawać twarzy charakteru i czynić ją bardziej wyrazistą, interesującą, zapadającą w pamięć. Jeśli nie odpowiada wam wasz naturalny kolor, możecie za pomocą soczewek zmienić go na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to soczewki kolorowe, które mają za zadanie „podbić” naturalną barwę oka. Uczynić ją bardziej intensywną, klarowną. Drugi sposób to kolorowe soczewki, które mają barwę zupełnie inną, niż pierwotna. W tym przypadku faktycznie można mówić już o zmianie wizerunku. Wystarczy do tego inna fryzura czy uczesania, inny niż zwykle strój i nawet bliskie osoby mogą mieć problem z rozpoznaniem was. Oczy są bardzo charakterystycznym punktem twarzy i zmiana ich koloru może mieć zadziwiający efekt. Jaki kolor oczu chcielibyście wypróbować? Może zielony, brązowy, niebieski czy szary? Wyglądają bardzo naturalnie, ciężko się domyślić, że to kwestia soczewek, a nie naturalny kolor oczu.

Oczywiście możecie wykorzystać właściwości soczewek kolorowych wykorzystać w sposób jeszcze bardziej widowiskowy. Jak to zrobić? Decydując się na soczewki we wzory. Te mogą być różnorakie, pasujące do wizerunku postaci kojarzących się z filmami fantasy czy science fiction. Paski i kwadraty, źrenice pionowe lub ich brak, mroczno czarne i białe jak u ślepca... Obok takich oczu nie sposób przejść obojętnie. Świetnie nadają się więc dla osób lubiących przebierać się za postaci z literatury czy gier (cosplay), szokować znajomych na imprezie, kreujących własny, unikatowy styl nawet na co dzień. Możliwości zabawy własnym wizerunkiem, jakie dają soczewki kontaktowe kolorowe i wzorzyste, są naprawdę bardzo duże. Można z nich korzystać równie dobrze przez cały dzień, jak i zakładać wyłącznie na specjalne i wyjątkowe okazje. Można też, co wcale nie jest rzadkie, mieć kilka różnych kolorów soczewek i zmieniać je cyklicznie, budząc zdziwienie ale też zainteresowanie wśród znajomych, przyjaciół czy współpracowników.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu