Redukcja zmarszczek oraz bruzd

Redukcja zmarszczek oraz bruzd

Razem z upływem czasu na skórze pojawiać się będą niewielkie deformacje, zagięcia określone jako zmarszczki. Niestety w naszym organizmie jest coraz mniej kolagenu i skóra będzie tracić na swojej elastyczności. Efektem tego stają się właśnie zmarszczki, które dla wielu osób są pierwszym znakiem starzenia się. Jednak to nie tylko wiek będzie decydował o tym, że na naszej skórze pojawiają się te podłużne linie i drobne rysy. Tak naprawdę pojawieniu się zmarszczek może służyć wiele różnych czynników zewnętrznych między innymi takie kwestie jak zła dieta, zanieczyszczenie powietrza, działanie promieni słonecznych i ultrafioletowych, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów. Sprawdź, co mówią specjaliści z: braciadrossel.pl

Zmarszczki jakie zmiany się pojawiają?

Zmarszczki dzielić będzie można pod kątem przyczyny ich powstawania a także ze względu na miejsce występowania. Najwięcej uwagi zawsze zajmować będą zmarszczki, które występują na twarzy a także takie znajdujące się na szyi, dekolcie, dłoniach czy stopach. Jeśli chodzi o rodzaje zmarszczek wyróżniamy kilka różnych problemów. 

Zmarszczki mimiczne czyli takie, które pojawiają się podczas ruchów mięśni twarzy i związane są z mimiką twarzy. Pojawiają się one przede wszystkim w okolicy ust, nosa, oczu czy czoła. Najczęściej zaczynają się pojawiać między 25 a 30 rokiem życia. Zmarszczki posłoneczne są bezpośrednio powiązane ze szkodliwym działaniem słońca, często są one bezpośrednio powiązane z przebarwieniami skóry. Inny problem to zmarszczki senne, które powstają w momencie gdy będziemy spać a także zmarszczki grawitacyjne, które są związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. 

redukcja zmarszczek

Zmarszczki pod kątem miejsca występowania

Zmarszczki można także dzielić pod kątem miejsca ich występowania. I tutaj wyróżnić możemy zmarszczki na czole, poziome albo pionowe tak zwana lwia bruzda, która pojawia się między brwiami. Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się promieniście w okolicy kącików oczu w wyniku uśmiechu czy też mrużenia oczu. Zmarszczki pod oczami, które wynikają z mimika, przesuszenia skóry i to takie zmarszczki, które jako jedne z pierwszych się pojawiają. Zmarszczki wokół ust po 45 roku życia, mogą pojawiać się przez braki w uzębieniu. Zmarszczki na szyi, które są wynikiem garbienia się podpierania się o brodę albo też spania na wysokiej poduszce. Zmarszczki na dłoniach i stopach to ruchome bruzdy, których przyczyną powstania będzie zapadanie się skóry wynikają z anatomii ciała. Tworzenie się takich zmarszczek będzie zależeć od tego jaką wytrzymałość ma podskórna tkanka tłuszczowa. 

Obecnie nie ma jednoznacznej metody, która pozwoli nam uniknąć zmarszczek, ale mamy takie opcje, które pozwolą sobie z nimi jakoś poradzić. Można zdecydować się na zabiegi, które ukryją zmarszczki między innymi wykorzystywanie kwasu hialuronowego bądź też botoksu, który w pokonywaniu zmarszczek przez blokadę impulsów nerwowych sprawdza się najlepiej. Do usuwania zmarszczek niekiedy wykorzystuje się również zabiegi laserowe i one również mogą przynieść zadowalające efekty.

Sprawdź więcej na: nowakklinika.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu