Stomatologia estetyczna - 5 sposobów na zdrowy i piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna - 5 sposobów na zdrowy i piękny uśmiech

Stomatologia estetyczna już od kilku lat zyskuje na coraz większej popularności. Przybywa zarówno gabinetów, jak i lekarzy stomatologii, którzy specjalizują się w poprawie estetyki i kosmetyki zębów. Perfekcyjny i piękny uśmiech jeszcze do niedawna zdawał się być osiągalny jedynie dla celebrytów i gwiazd filmowych - dzisiaj każdy może mieć go na wyciągnięcie ręki, ponieważ rynek stomatologii estetycznej znacznie się rozwinął. Współcześnie każdy pacjent ma niemal nieograniczone możliwości poprawienia swojego uśmiechu - szybko i bezboleśnie można wybielić zęby, uzupełnić braki, zmienić ich kształt, a nawet położenie. Obecna medycyna estetyczna to ogromna wiedza, nowoczesne rozwiązania technologiczne i coraz większa dostępność. Czym dokładnie zajmuje się stomatologia estetyczna i jakie może przynieść efekty? Czy jest bezpieczna i gdzie najlepiej szukać specjalistów?

Co to jest stomatologia estetyczna?

Współczesna stomatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się korygowaniem niedoskonałości uzębienia i częściowo twarzy. W dzisiejszych czasach piękny uśmiech jest bardzo ważny - jest naszą wizytówką i świadczy niejako o dobrym zdrowiu, odejmuje także lat i niewątpliwie dodaje uroku. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, a uśmiech w dużym stopniu za nie odpowiada. Jest także szczególnie ważny, jeśli wykonujemy pracę związaną z kontaktem z innymi ludźmi, reprezentowaniem firmy czy publicznymi wystąpieniami. Choć tak naprawdę dzisiaj piękny uśmiech jest ważny wszędzie.

Braki uzębienia, ukruszenia czy patologiczne starcia zębów - prowadzą one do wad zgryzu, a nierzadko zniekształcają nawet rysy twarzy. Żółte zęby, przebarwienia, wykrzywienia czy nierówności to kolejne cechy, na które uskarżają się pacjenci gabinetów dentystycznych. Na wszystkie te wady może zaradzić stomatologia estetyczna - obejmująca nie tylko leczenie zębów, ale także poprawę ich wyglądu.

Stomatologia estetyczna - zakres działań

Estetyka jest nauką o szeroko pojętych kryteriach piękna. Zdrowy i piękny uśmiech pozwala na poczucie wyższej samooceny i dodaje pewności siebie, która znacząco przyczynia się do pozytywnych relacji międzyludzkich. W ciągu ostatnich lat w wielu polskich miastach przybyło gabinetów specjalizujących się już nie tylko w tradycyjnym leczeniu zębów, ale także w poprawie ich wyglądu. Stomatologia estetyczna w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy innych większych polskich miastach zyskuje na popularności zarówno pod względem kadry wyspecjalizowanych dentystów, jak i osób, korzystających z ich usług. W zakres stomatologii estetycznej wchodzi między innymi:

  • wybielanie i usuwanie przebarwień - po usunięciu z zębów kamienia i wszelkich osadów, nakładany jest na dziąsła żel ochronny, utwardzany następnie lampą UV. W dalszych czynnościach na zęby nakłada się żel wybielający, który przez 15 minut naświetlany jest lampą LED. W celu zwiększenia efektu, czynność ta jest powtarzana przez około 3-4 razy  w ciągu jednej wizyty. Wybielanie i usuwanie przebarwień jest w pełni bezpieczne dla szkliwa zębowego i zupełnie bezbolesne;
  • piaskowanie - metoda ta służy głębokiemu oczyszczeniu zębów i międzyzębowych przestrzeni, przy pomocy swoistego “proszku” pod dużym ciśnieniem. Zęby stają się w efekcie czyste, odzyskują blask i kolor;
  • usuwanie kamienia nazębnego - wykorzystuje się do tego ultradźwięki, a także specjalne pasty, gumki i szczoteczki, służące polerowaniu zębów;
  • lakierowanie - zabieg ten wykonuje się przy pomocy lakieru fluorowego, po którym szkliwo zębów jest wzmocnione, zabezpieczone, a także odporne na próchnicę. Fluor zawarty w paście do zębów działa jedynie przez krótki czas i szybko znika ze szkliwa zębów. Lakierowanie zębów pozwala na lepsze wchłanianie właściwości fluoru, a także na dłuższe utrzymanie się go na szkliwie, przez co zęby są mocniejsze i zdrowsze;
  • poprawa i korekta kształtu zębów - sposobów jest wiele i wszystkie zależą od indywidualnej sytuacji klinicznej oraz od oczekiwań i wizji osoby poddającej się zabiegowi. Wykorzystać można w tej sytuacji konturing, czyli zabieg korekcyjny zębów, a także licówki lub kompozyty.

stomatologia estetyczna kraków

Stomatologia estetyczna w Krakowie i innych miastach Polski

Jednym z miejsc, w których dostępna jest szeroka gama ofert i specjalistycznych gabinetów dentystycznych, które w swoim zakresie działań mają czynności związane z poprawą estetyki uśmiechu jest Kraków. Stomatologia estetyczna w tym mieście reprezentuje wysoki poziom, a także najnowocześniejsze rozwiązania z tego zakresu medycyny i duży wybór rozwiązań, które mogą zostać dostosowane do indywidualnych możliwości i oczekiwań pacjenta. Stomatologia estetyczna w Krakowie to także wyspecjalizowana kadra - miasto jest jednym z centrów biznesowych w kraju, dlatego chętnie otwierają się tu nowe siedziby firm i liczne gabinety dentystyczne, z których ofert niewątpliwie warto skorzystać.

Inne miasta, które posiadają liczne gabinety i wykwalifikowanych specjalistów to między innymi Wrocław, Warszawa czy Poznań. Stomatologia estetyczna cieszy się rosnącą popularnością, a osiągnięcie perfekcyjnego uśmiechu staje się jednym z oczekiwań wielu pacjentów, dlatego kliniki stomatologiczne wychodzą naprzeciw tym potrzebom i stale podnoszą poziom świadczonych usług.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu