Top 5 sposobów na rzadkie włosy – krótki poradnik o pielęgnacji, najmodniejszych trendach i pozbywaniu się kompleksów

Top 5 sposobów na rzadkie włosy – krótki poradnik o pielęgnacji, najmodniejszych trendach i pozbywaniu się kompleksów

Marzeniem wielu kobiet są zdrowe i mocne i co ważne gęste włosy. Jednak nieraz Matka Natura poskąpiła im tego atrybutu kobiecości. Na szczęście to, czego nie dała natura można zdobyć w inny sposób, wystarczy tylko zastosować nasze rady. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam  top 5 sposobów na rzadkie włosy.

Sposób nr 1: zagęszczanie włosów

Bądźmy szczerzy, rzadkie włosy są przyczyna wielu kompleksów. Szczególnie jeżeli ma się ochotę na fryzurę czesaną wiatrem.  Swoją drogą nie każda fryzura dobrze wygląda jeżeli włosy są niezbyt gęste. Na szczęście i na to jest sposób. Wystarczy tylko wybrać naturalne doczepiane włosy. Dzięki nim będziecie mogły sobie pozwolić na każdą fryzurę. Oczywiście należy znaleźć najlepszą dla siebie metodą. Można postawić na włosy clip on, ale także wybrać zagęszczanie włosów typu japońskiego, a więc w formie malutkich warkoczyków czy też postawić na trwałe, laserowe zagęszczanie. Jedno jest pewne – efekt może być bardzo dobry. Tutaj musimy Wam zdradzić, że większość celebrytów ma przedłużone i zagęszczone włosy, nawet jeżeli temu zaprzeczają.

Sposób nr 2: zdrowa dieta i odpowiednie kosmetyki

Jeżeli Wasze włosy są rzadkie i zniszczone w powodu nadmiernej stylizacji czy nieodpowiedniej diety, to zawsze możecie to zmienić. Owszem nie naprawicie w jeden dzień wielu lat zaniedbań, ale przy odpowiedniej diecie i pielęgnacji ponownie zaczną Wam rosnąć mocne i piękne włosy. Zatem pamiętajcie, że bardzo ważne jest nawilżanie i tutaj powinniście używać profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Możecie także robić samodzielnie maseczki jajeczne. Do tego należy zmienić styl odżywiania się i jedzenie typu fast food zamienić na lekkie posiłki na bazie dużej ilości warzyw. Swoja drogą włosy należy nawilżać także od wewnątrz, a więc pijcie dużo wody, czyli około 2 litrów dziennie, a zrezygnujcie z napojów kolorowych czy alkoholu.

Sposób nr 3: na już

Owszem zdrowa dieta i właściwa pielęgnacja przynoszą odpowiednie efekty, ale nie są one szybkie. Jednak nie oznacza to, że nie należy stawiać na taki sposób. Jeżeli zależy Wam na sposobie na tu i teraz to polecamy wam zaopatrzenie się w treski z naturalnych włosów. Możecie je wpinać w kucyka czy koka. Oczywiście możecie też zdecydować się na dopinane grzywki. Dzięki takiemu rozwiązania bardzo szybko odmienicie każdą fryzurę i dodacie jej objętości oraz stylu. Tym bardziej, że treski bardzo szybko można wpiąć, jednak kluczem do sukcesu jest oczywiście odpowiednio dobrany kolor, tak aby nie było widać różnicy. Pamiętajcie jeszcze, że Wasze włosy muszą być też w dobrej kondycji, dzięki temu będą idealnie pasować.

Sposób nr 4: szybkie triki

Możliwości jak odmienić swoją fryzurę jest sporo. Nawet jeżeli wasze włosy są rzadkie i cienkie, jest to całkiem możliwe. Otóż możecie zdecydować się na proste triki fryzjerskie. Możecie choćby postawić na delikatny tapir, który sprawi, że Wasza fryzura nabierze objętości. Również dobrym sposobem jest karbowanie włosów, które także sprawia, że włosy wydają się gęstsze.  Jeżeli włosy nawiniecie na wałki czy papiloty, bądź też zrobicie warkocze, to po ich ściągnięciu czy rozpuszczeniu włosów także uzyskacie świetny efekt.

Sposób nr 5: akceptacja

Niezależnie jaki sposób wybierzecie, musicie wiedzieć, że jesteście piękne niezależnie od tego jak wyglądacie, wszak każda kobieta piękną jest. Zatem nie zawsze musicie wpisywać się w panujące kanony i za wszelką cenę się zmieniać. Możecie przecież także zaakceptować się takimi jakimi jesteście. To także dobry sposób na walkę z kompleksami. Jeżeli zaakceptujecie siebie i swoje niedoskonałości w 100%, przestaniecie gonić za idealnością, której przecież nie ma i wreszcie poczujecie się zadowolone z siebie. A więc każdego dnia warto patrząc w lustro powtarzać sobie „jestem piękna”.

Rzadkie i cienkie włosy to nie problem, tym bardziej że jest wiele możliwości aby odmienić swoją fryzurę. Dostępne są także peruki, które nosi wiele gwiazd. Jednak naszym zdaniem lepiej zainwestować we właściwą pielęgnację czy doczepiane włosy, dzięki temu efekt będzie świetny, a koszty są zdecydowanie niższe.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu