4 zasady pielęgnacji urody w sezonie wiosna-lato

4 zasady pielęgnacji urody w sezonie wiosna-lato

Błękitne niebo, słońce i cudowne ciepło cieszą, niestety, twoją skórę niekoniecznie… Wakacyjna aura to dla niej nie lada wyzwanie! Co zrobić, żeby słoneczna aura nie wyrządziła szkód? Dr Agnieszka Bliżanowska poleca trzymać się czterech zasad.

Zasada nr 1: używaj wysokiego filtra!

Nie będziemy cię przekonywać, że słońce jest szkodliwe, doskonale to wiesz! Ale powiemy ci, co zyskasz, jeśli będziesz się przed nim skutecznie chronić. Nasz ekspert wymienia trzy korzyści z korzystania z filtrów przeciwsłonecznych:

– Najważniejsza korzyść to ochrona przed przedwczesnym starzeniem, czyli powstawaniem zmarszczek i stratą na jakości skóry. Słońce destrukcyjnie działa na cerę, obniża ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry i zrywa włókna kolagenowe, które są podporą skóry. To prowadzi do wysuszenia i utraty sprężystości – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, ekspert medycyny estetycznej i specjalista dermatolog z Centrum WellDerm. Ale to nie koniec – Po drugie korzystanie z filtrów zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień – mówi ekspert i wyjaśnia, że słońce znacznie zwiększa aktywność melanocytów i powoduje nadmierną produkcję melaniny, która rozmieszcza się w skórze nierównomiernie – stąd plamki.

Jeśli skóra jest właściwie zabezpieczona, promienie UVA, powodujące hiperpigmentację, mają ograniczony dotarcie melanocytów, jednocześnie zagrożenie powstawania przebarwień jest zminimalizowane. Korzystanie z filtrów to także zabezpieczenie przed nasileniem się problemów skórnych takich, jak: rumień i trądzik. Smaruj się więc kremami z filtrem 50 SPF i konsekwentnie uzupełniaj preparat w ciągu dnia. Pamiętaj! Przed szkodliwym promieniowaniem nie chronią cię szyby w samochodzie czy w biurze!

Zasada nr 2: stosuj antyoksydanty!

Każdego ranka przed zastosowaniem kremu z filtrem nałóż serum z antyoksydantami. Bezwzględnie! Według dr Agnieszki Bliżanowskiej każda z nas powinna zaopatrzyć się w serum z witaminą C, kwasem ferulowym lub floretyną, które ochronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

– To groźne molekuły, które powstają w skórze pod wpływem słońca, stresu, zanieczyszczeń. Działają podstępnie, niszczą zdrowe komórki i zaburzają procesy zachodzące w skórze. Słowem przyspieszają starzenie i sprawiają, że stan cery w bardzo szybkim czasie pogarsza się – przestrzega dr Agnieszka Bliżanowska.

Pielęgnacja skóry w lecie

Zasada nr 3: zmywaj makijaż bardzo dokładnie

To zasada, która powinna być priorytetem nie tylko latem! Prawidłowe i dokładne zmywanie makijażu to podstawa.

– To najtańszy i najbanalniejszy sposób na piękną i młodo wyglądającą skórę. Dodam, że nie ma tu złotego środka, czyli preparatu idealnego dla wszystkich. Po prostu powinien być on dobrany indywidualnie do potrzeb skóry, jej typu i ewentualnych problemów, a także naszych upodobań. Najważniejsze, żeby skórę oczyszczać dwa razy dziennie, wieczorem i rano, cierpliwie, wręcz pedantycznie – tłumaczy ekspert i zapewnia, że nasza skóra odpłaci nam się za to blaskiem.

Zasada nr 4: nawadniaj wszechstronnie

Gdy jest ciepło skórze też chce się pić bardziej – pamiętaj o tym! I pamiętaj, że są trzy poziomy nawilżania skóry. Pierwszy to picie odpowiedniej ilości wody. Sprawdź sama – wypijaj przez tydzień półtora litra wody dziennie, a zobaczysz różnicę, skóra będzie bardziej elastyczna, pełna blasku, zmarszczki widocznie się spłycą. Drugi poziom to nawilżanie zewnętrze, za pomocą kremów z zawartością kwasu hialuronowego, dzięki temu skóra będzie miękka, gładka, a nawilżony naskórek będzie właściwie spełniał swoje funkcje. Warto też, szczególnie w upały, spryskiwać twarz wodą termalną. Jej składniki odbudowują naturalną barierę ochronną skóry, przez co zmniejszają nadmierną reaktywność na czynniki zewnętrzne i pomagają utrzymać właściwy stopień nawilżenia.

– Ale to może nie wystarczyć – przestrzega dr Bliżanowska. – Skórę należy nawadniać dogłębnie, a tego nie potrafią żadne kremy! Przed latem dobrze jest poddać się mezoterapii preparatem z kwasem hialuronowym w odpowiedniej dawce. Podany śródskórnie preparat wzmocni skórę, odmłodzi, poprawi jej kondycję i sprawi, że będzie bardziej odporna na upały, słońce, wiatr, kąpiele morskie – wylicza ekspert.

Źródło: lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu