Jak wybrać nożyczki fryzjerskie?

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie?

Trudno byłoby wykonywać pracę zawodowego fryzjera bez profesjonalnych narzędzi. Nożyczki mają wpływ na efektywność, precyzję i komfort pracy, dlatego należy poświęcić im nieco uwagi, by wybrać najlepsze. Rozeznanie w dostępnych modelach może nie być łatwe, bo wybór jest spory. Postaramy się wskazać czynniki, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem nożyczek fryzjerskich. Zwróć na nie uwagę i dopasuj sprzęt do własnych potrzeb.

Wysoka jakość

O jakości nożyczek fryzjerskich decyduje materiał, z jakiego zostały wykonane oraz precyzja wykonania. Bez wysokiej jakości nie ma mowy o długiej żywotności narzędzia. Nie ma też mowy o precyzji w strzyżeniu, a przecież jest to bardzo istotne i wpływa na profesjonalizm pracy fryzjera. Wysoko gatunkowa stal nierdzewna poddana odpowiedniej obróbce i procesowi hartowania to materiał, z którego powstają profesjonalne nożyczki fryzjerskie. Te najlepsze są dziełem wykorzystania rzemieślniczych metod wytwarzania ostrza poprzez kucie stali na gorąco. Kute nożyczki fryzjerskie produkuje między innymi hiszpańska firma o ciekawej tradycji. Marka 3 Claveles to lider rynku od lat 30. ubiegłego wieku. Odpowiedni materiał sprawia, że nożyczki zachowują optymalną twardość i ostrość, są wysoce odporne na czynniki chemiczne.

Konstrukcja dla precyzji i wygody pracy

To kształt i budowa przekładają się w największym stopniu na ergonomię pracy. Początkujących fryzjerów i zwolenników tradycyjnych technik powinny zainteresować nożyczki z klasycznym ustawieniem ramion. Szersze spektrum cięcia zapewni jednak budowa offsetowa. Nożyczki powinny zapewnić dłoni zrelaksowaną pozycję, dlatego nie mniej istotne jest wyprofilowanie rękojeści oraz otworów. Całość powinna być idealnie wyważona, aby narzędzie leżało w dłoni pewnie i wygodnie, a każde cięcie było niezwykle lekkie.   Fryzjerzy leworęczni mają do wyboru osobne, specjalne modele. Krawędzie tnące powinny być inaczej ułożone, a rękojeść przystosowana do lewej ręki. Na uwagę zasługuje model Duraluminium Left w ofercie marki 3 Claveles.

Ultra ostre i wytrzymałe ostrza

Dla łatwego i precyzyjnego cięcia ostrze nożyc musi mieć odpowiednio ostre krawędzie tnące. Ostrza szlifowane pod kątem 45 stopni nadają się do strzyżenia techniką ślizgu. Przy profilowaniu pod kątem 50 stopni mamy do czynienia z mikroszlifem, dzięki któremu włosy nie wyślizgują się spod ostrzy. Napięcie pomiędzy ostrzami można wyregulować w modelach z regulowaną śrubą łączącą. Taka opcja pozwala na dopasowanie nożyczek do własnych, indywidualnych oczekiwań. Pomiędzy ostrzami powinna być przerwa. Pokrętło napinające nie powinno być zbyt poluzowane ani zbyt dociśnięte. W zestawie z nożyczkami powinno znaleźć się specjalne narzędzie do regulacji.

Waga nożyczek fryzjerskich

Na ergonomię pracy wpływa również waga nożyczek. To kluczowa sprawa, bo ciężki model może przyczynić się do sporego obciążenia dłoni po całodniowej pracy. Żeby zmniejszyć zmęczenie i napięcie dłoni w pracy z nożyczkami, w ultralekkich modelach 3 Claveles zastosowano innowacyjny uchwyt z duraluminium, który redukuje wagę o 1/3. Surowiec ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz lekkością. 

Rozmiar profesjonalnych nożyczek fryzjerskich

Poszczególne modele różnią się również pod względem wielkości. Przyjęto kilka podstawowych rozmiarów, dzięki czemu każdy może dopasować nożyczki do wielkości dłoni. Dla kobiecych idealnie sprawdzą się modele w rozmiarach 5,0 i 5,5 cala. Dla męskich z kolei lepszym narzędziem będą większe nożyczki w rozmiarze co najmniej 6,5 cala, a dla większych dłoni nawet 7,5 cala. Trzeba jednak pamiętać, że im mniejszy rozmiar, tym większa precyzja cięcia.

Design

Najlepsze nożyczki fryzjerskie to profesjonalne modele łączące jakość, komfort pracy i nowoczesny design. Dzięki takowym praca staje się przyjemniejsza. Podsumowując, wybór profesjonalnego sprzętu rzutuje na jakość i komfort pracy. Wszystko to przekłada się przecież na wizerunek stylisty. Najlepsze modele nożyczek dostępne są w wyspecjalizowanych hurtowniach fryzjerskich i to tam warto zaopatrzyć się w narzędzie pracy. Nie ulega wątpliwości, że nożyczki to trzecia dłoń fryzjera. Dlatego powinny być możliwie najlepiej dopasowane.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu