5 kwestii, o których musisz pamiętać nosząc soczewki kontaktowe

5 kwestii, o których musisz pamiętać nosząc soczewki kontaktowe

Korzystanie z soczewek kontaktowych jest proste, o ile pamiętasz o tych kilku zasadach. Zobacz, o czym musisz wiedzieć nosząc soczewki.

Soczewki kontaktowe musi dobrać specjalista

Zapewne przywykłeś do tego, że okulary korekcyjne musi dobrać specjalista od ochrony wzroku. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku soczewek kontaktowych. Ich parametry musi określić  optometrysta lub lekarz okulista. Nawet jeżeli wiesz, jakie okulary korygują Twoją wadę, nie możesz na tej podstawie dobierać soczewek, ponieważ tu istotne są również inne elementy, które mogą sprawić, że wszystkie internetowe kalkulatory do przeliczania wad okażą się nieprzydatne.

Stosuj się do wytycznych producenta w zakresie użytkowania

Potrzebne Ci soczewki kontaktowe jednorazowego użytku? A może chcesz nosić modele o dłuższym trybie używania, np. soczewki miesięczne Eyelove Comfort? Określ swoje potrzeby i na tej podstawie wspólnie ze specjalistą od ochrony wzroku wybierz rodzaj soczewek kontaktowych, który będzie dla Ciebie najbardziej wygodny. Soczewki kontaktowe całodobowe to jedno z ciekawszych rozwiązań, określanych również jako soczewki dzień i noc. Są one przeznaczone do noszenia bez przerwy przez 30 dni, jednakże specjaliści zalecają, by zdjąć je chociaż raz w tygodniu i poddać dezynfekcji. Szczegóły związane z tym, jak korzystać z takich soczewek kontaktowych, znajdziesz na opakowaniu.

Postaw na sprawdzoną pielęgnację

Soczewki miesięczne pielęgnacja – to kolejna istotna kwestia, której nie należy pomijać, decydując się na noszenie soczewek kontaktowych. Zazwyczaj konkretne wytyczne, w jaki sposób takie soczewki kontaktowe dezynfekować, znajdziesz na opakowaniu oraz w instrukcji producenta. Pamiętaj także o tym, by do pielęgnacji swoich soczewek kontaktowych używać jedynie płynów, które są do tego przeznaczone. Musi być to środek, który ma jasno na opakowaniu wskazane, że można go używać do tego rodzaju czynności. Wystrzegaj się dezynfekcji np. w wodzie z kranu czy innych środkach nieprzeznaczonych do dezynfekcji soczewek kontaktowych. Pamiętaj, że soczewki kontaktowe będziesz potem umieszczać w swoim oku. Dlatego substancja, w której je dezynfekowałeś, może przeniknąć również do Twojego oka. Jeżeli będzie to preparat, który nie jest przeznaczony do czyszczenia soczewek kontaktowych, musisz niestety liczyć się z ryzykiem podrażnienia oka i wieloma nieprzyjemnościami związanymi z użytkowaniem takich soczewek. Dlatego zawsze wybieraj odpowiednie preparaty do pielęgnacji soczewek kontaktowych. W ten sposób unikniesz przykrych dolegliwości zdrowotnych.

Testuj różne typy soczewek kontaktowych

Tak naprawdę, jeżeli nie przetestujesz, nie dowiesz się, jakie soczewki kontaktowe sprawdzą się w Twoim przypadku. Dlatego, jeżeli masz możliwość, sprawdzaj różne opcje. Możesz np. w jednym miesiącu korzystać z soczewek kontaktowych jednorazowych. Natomiast w kolejnym korzystać z soczewek kontaktowych miesięcznych. Oceń, które rozwiązanie jest dla Ciebie wygodniejsze i wybierz idealne soczewki dla siebie!

Kupuj taniej w Internecie

Oprócz wygody i bezpieczeństwa użytkowania, istotna jest też cena soczewek kontaktowych. Jeżeli chcesz wydać na nie mniej niż w zwykłym salonie stacjonarnym, odwiedź sklep internetowych BezOkularow.pl. Daje on możliwość zakupu soczewek kontaktowych w niższych cenach. Co więcej, takie zakupy to również spora oszczędność czasu, ponieważ możesz korzystać ze sklepu w dogodnej dla Ciebie porze, a nie tylko w godzinach otwarcia jak w przypadku salonów stacjonarnych.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu