Chlorofil - czym jest i w czym może pomóc?

Chlorofil - czym jest i w czym może pomóc?

Chlorofil wszystkim ludziom kojarzy się z roślinami. I słusznie! To właśnie on nadaje im zresztą charakterystyczny, zielony kolor, który tak wszyscy kochamy. Od jakiegoś czasu stosowany jest jednak również w medycynie naturalnej - okazało się bowiem, że bardzo korzystnie wpływa na zdrowie człowieka! Co warto o nim wiedzieć? W jakiej postaci można go przyjmować i co na tym zyskamy?

Co to jest chlorofil?

Chlorofile to grupa organicznych związków chemicznych, które spotkać można w roślinach, ale również i algach oraz bakteriach fotosyntezujących. Funkcje chlorofilu w roślinach są bardzo ważne dla całego ich istnienia i poprawnego funkcjonowania - to właśnie chlorofil pozwala na wychwytywanie kwantów światła i przekazywanie energii do fotoukładu, by mogła posłużyć w dalszych procesach fotosyntezy. Charakterystyczny, zielony kolor wynika z faktu, że pochłania on czerwone i niebieskie światło, a odbija światło zielone - to stąd barwa roślin, która wydaje nam się czymś tak zwyczajnym.

Chlorofil

Chlorofile dzielą się na różne grupy - są bowiem bardzo dobrze przebadane. Specjaliści wyróżniają między innymi chlorofil a i b, który spotkać można najczęściej oraz chlorofil typów c i d, które obecne są tylko w glonach. 

Chlorofil - działanie

Działanie chlorofilu w roślinach jest oczywiste - to właśnie dzięki niemu mogą one poprawnie się odżywiać i egzystować. Okazuje się jednak, że chlorofil wpływa pozytywnie również i na człowieka. O tym, że jedzenie warzyw i owoców jest kluczowe dla naszego zdrowia wiemy wszyscy - ale o tym, że są zdrowe również z uwagi na zawarty w nich chlorofil wie niewiele osób. Niestety, zbyt mała ilość chlorofilu, zdolna do wchłonięcia przez nasze organizmy, to sprawca tego, że powinniśmy dostarczać do organizmów chlorofil raczej pod innymi postaciami - w płynie lub tabletkach.

Co na tym zyskamy? Ochronimy organizmy przed wolnymi rodnikami, które odpowiadają za procesy starzenia oraz wpływają na niepokojące zmiany na poziomie komórkowym. Mogą one doprowadzić nawet do rozwinięcia się nowotworu - jeśli więc ktoś pragnie uchronić swój organizm przed zgubnym wpływem czasu, powinien dostarczać mu wiele chlorofilu! Zyskujemy również mniej zakwaszony organizm - a o zakwaszenie obecnie nie jest trudno, przez zmodyfikowaną żywność, jaką się zajadamy. Kwaśne środowisko również sprzyja powstawaniu nowotworów. Z uwagi na fakt, że chlorofil podobny jest do tlenu, zyskujemy również bardziej dotleniony organizm - przyjmowanie chlorofilu ma same zalety! To i tak nie wszystkie pozytywne strony jego stosowania - polecany jest też między innymi osobom chorującym na cukrzycę, łagodzi objawy astmy, hamuje stany zapalne, stosuje się go w leczeniu chorób krwi... i wiele więcej!

chlorofil w płynie

Chlorofil w płynie

Im bardziej płynna forma chlorofilu, tym lepiej będzie przyswajana przez nasze ciało. Warto zatem zainwestować w płynny chlorofil, dostępny jako suplement diety w wielu aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością - również w tych internetowych. Ceny dobrych preparatów nie są niskie, ale należy pamiętać, że dzięki skoncentrowanej formie nie trzeba spożywać produktu w dużych ilościach. Jeśli na przykład zaleca się przyjmować 15 mililitrów chlorofilu, a butelka ma pojemność 500 mililitrów, okazuje się, że nawet wydane 50 czy 80 złotych to jednak całkiem dobry zakup!

Chlorofil w tabletkach

Chlorofil dostępny jest także pod postacią tabletek - również można go znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością oraz w aptekach, jako popularny suplement diety. Szukając w sklepach internetowych, można natrafić na świetne okazje i porównać ze sobą różne produkty - różnice w cenie czasem są naprawdę spore, więc będzie to mieć wymierne, finansowe korzyści. Chlorofil w tabletkach jest o tyle polecany, że preparaty które go zawierają bogate są zwykle w wiele cennych witamin czy składników mineralnych. Kuracja zatem pozwoli kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i formę. Kapsułki są tańsze niż chlorofil pod postacią płynną, a jego pochodzenie również popularne. Bez względu jednak na to, na jaką wersję się ktoś zdecyduje, jedno jest pewne - warto stosować chlorofil!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu