Jaki lek podać dziecku, gdy ma kaszel?

Jaki lek podać dziecku, gdy ma kaszel?

Kaszel u dziecka bywa bardzo męczącym objawem świadczącym o infekcji górnych dróg oddechowych. Wyróżnić można jego kilka rodzajów, choć niewprawieni rodzice bardzo często mają z tym problem. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy rodzaj kaszlu może świadczyć o innego rodzaju schorzeniach, najczęściej jest on częścią większego problemu.

Jaki jak wybrać na kaszel dla dzieci?

Wystarczy obejrzeć pierwszy lepszy blok reklamowy w telewizji, by przekonać się, że syrop na kaszel dla dzieci jest produktem, który można kupić w każdej aptece. Przy zakupie tego typu produktu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by był on dopasowany do konkretnego rodzaju kaszlu. Jest to zasada szczególnie ważna dzieci, których organizm jest o wiele bardziej wrażliwy niż organizm osoby dorosłej.

Z racji tego, że aplikacja tabletek może być w przypadku małego pacjenta nie tylko o wiele trudniejsza, ale także bardziej niebezpieczna – syrop na kaszel dla dzieci jest zdecydowanie najlepszą formą leku.

Dlaczego warto wybrać syrop na kaszel dla dzieci?

Większość dostępnych w aptekach syropów dla dzieci ma bardzo przyjemny smak, który sprawia, że dziecko o wiele chętniej przyjmuje przepisany przez lekarza specyfik. Oczywiście nie bez znaczenia jest również skład syropu, który w przypadku dzieci zazwyczaj oparty jest o wyłącznie naturalne substancje, taki takie jak prawoślaz, podbiał, dziewanna, tymianek bądź też babka lancetowata. Są to zioła, które wykazują silne działanie przeciwzapalne oraz łagodzące.

O czym trzeba pamiętać przy leczeniu kaszlu u dziecka?

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że zastosowanie jakiegokolwiek leku w przypadku dziecka wymaga uprzedniej konsultacji lekarskiej. Nawet jeśli syrop na kaszel dla dzieci dostępny jest bez recepty, to jednak wcześniej warto umówić wizytę w gabinecie. Ta zasada dotyczy zwłaszcza dzieci poniżej 3-go roku życia – im wolno podawać wyłącznie te leki, które przepisał lekarz i to tylko w sytuacji, kiedy ich zastosowanie jest absolutnie niezbędne.

Powtórną konsultacje z lekarzem należy odbyć, jeśli syrop na kaszel dla dzieci nie wykazuje żadnego działania, a sam kaszel nie ustępuje bądź też nasila się po kilku dniach podawania lekarstwa.

Warto również pamiętać o zasadach ostrożności przy podawaniu syropu na kaszel mokry. Otóż, nie powinien być on podawany tuż przed snem, ponieważ rozrzedzona wydzielina może utrudnić dziecku komfortowy wypoczynek nocny.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na skład danego syropu na kaszel – większość z oferowanych w aptece produktów zawiera w swoim składzie cukier, który jak wiadomo, nie należy do specjalnie zdrowych. Wybierając syrop na kaszel dla dzieci, warto kierować się bezpieczeństwem i skutecznością preparatu, smak stawiając na drugim miejscu.

Podsumowując, wybór syropów na kaszel dla dzieci w aptece jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Warto jednak skonsultować się z lekarzem bądź też farmaceutą, by wybrać najlepszy dostępny preparat.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu