Najlepszy kolagen - ranking 2018

Najlepszy kolagen - ranking 2018

Każdy marzy o zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu możliwie jak najdłużej. Niestety czas jest okrutnym towarzyszem i nie przebiera w środkach. Już po 25. roku życia zawartość kolagenu w organizmie gwałtownie spada, co przyczynia się do powstawania zmarszczek czy chorób związanych ze stawami. Niestety jest to składnik, który nie występuje w dużych ilościach w tradycyjnej diecie, dlatego warto go spożywać w postaci suplementów. Przyjrzyjmy się najlepszemu kolagenowi według rankingu 2018.

Kolagen - jakie ma właściwości?

Kolagen jest budulcem kości, stawów i włosów. Stanowi aż ⅓ zawartości tkanki kostnej. Jego niedobór powoduje powstawanie zmarszczek, a także przyczynia się do efektu suchej skóry oraz licznych problemów z nią związanych. Zbyt mała zawartość kolagenu skutkuje wypadaniem włosów oraz łamliwymi paznokciami. Wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie stawów, a jego brak może prowadzić do artretyzmu. Niedobór może też przyczynić się do nieodpowiedniej pracy jelit oraz osłabić proces metabolizmu.

Kolagen - ranking 2018

Kolagen na rynku jest dostępny w postaci kremu, tabletek oraz proszku do rozpuszczenia i płynu do picia. Za najbardziej skuteczną i najlepiej przyswajalną uważa się tę ostatnią metodę. Jak zatem wygląda ranking 2018 na najlepszy kolagen?

1. DuoLife Collagen

Produkt firmy DuoLife jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych preparatów dostępnych na rynku. Przede wszystkim jego podstawowym składnikiem jest kolagen rybi, który jest uważany za najbardziej podobny do ludzkiego, a przez to zawierający najlepsze składniki. W składzie znajdziemy także skrzyp polny, pędy bambusa oraz mango.

"DuoLife Collagen wzbogacony formułą antyoksydantów pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność, chroni ją przed wczesnym starzeniem się oraz przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów i paznokci" - tłumaczy Prof. dr n. farm. i med. Wiktor Stelmach.

DuoLife Collagen

DuoLife Collagen - kolagen w płynie, zwycięzca naszego rankingu. Fot. https://duocollagen.pl/

2. Flexogenic

Ten preparat jest polecany szczególnie osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Zawiera bardzo dużą ilość kolagenu oraz kwas hialuronowy i witaminę C, które dodatkowo wspomagają budowę tkanki łącznej. Dostępny jest w formie proszku, który można rozpuścić w ulubionym napoju.

3. Elena Kolagenum

Ten produkt został stworzony w oparciu o kolagen rybi oraz mleko kobyle i kozie. Zawiera także kompleks witamin, który dodatkowo wzmacnia cały organizm. Pozytywnie wpływa na włosy oraz skórę, zapewniając im zdrowy wygląd. Polecany jest szczególnie przy osteoporozie.

4. 4Flex Silver

Produkt ten zawiera naturalny hydrolizat kolagenu oraz witaminę D i wapń, które pozytywnie wpływają na kondycję kości oraz stawów. 4Flex to preparat w proszku, który można dodawać do ulubionych napojów lub jogurtów. Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się spożywanie jednej saszetki dziennie.

5. Kolagen Morski PEPTIDE 2100

Miejsce 5. w rankingu zajmuje produkt firmy Zarapharm. Zawiera kolagen głównie z dzikich ryb: dorsza, czarniaka, plamiaka i gładzicy. W składzie znajdziemy także witaminę C oraz ekstrakt z dzikiej róży, dzięki czemu preparat ten działa pozytywnie i kompleksowo na cały organizm. Dostępny w saszetkach.

Kolagen bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Warto zadbać o jego odpowiednią ilość. Jego największą zaletą jest szybkie i widoczne działanie. Powyższy ranking na najlepszy kolagen 2018 przedstawia najpopularniejsze suplementy o najwyższej zawartości składników mineralnych. Warto wybrać taki produkt, który będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu