Spanie z noworodkiem- tak czy nie?

Spanie z noworodkiem- tak czy nie?

Bardzo wielu rodziców twierdzi, że jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwala na trzymanie maluszka tuż przy sobie. Jednocześnie istnieje spora grupa, która twierdzi, że dziecko powinno od pierwszych chwil spać samodzielnie. Dlatego, jeśli nadchodzi pora spania, jest odkładane do łóżeczka.

Jak zasypia noworodek?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że dla noworodka świat, w którym właśnie się znalazł, jest całkowicie obcy. Natomiast jedyną znaną rzeczą jest jego mama. Dlatego jej obecność ma tak kluczowe znaczenie nie tylko w tych pierwszych chwilach, ale w początkowych miesiącach życia. Maluch uczy się funkcjonować w całkowicie nowym świecie, nabiera wprawy w przekazywaniu swoich potrzeb czy wyrażania uczuć. Zasypianie noworodka to nie tylko odpoczynek, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Zarówno jedno, jak i drugie jest gwarancją spokojnego snu. Dlatego, aby zwiększyć poczucie komfortu u tak malutkiego człowieka, należy zadbać o odpowiednią ilość bliskości ze strony rodziców. Ponadto należy korzystać z tych bodźców, które dziecko zna z czasów ciąży. To właśnie tam spędziło dziewięć miesięcy, kołysząc się delikatnie w wodach płodowych. Nawet po narodzinach delikatnie kołysane zasypia w ramionach mamy i to daje mu maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Na każdym kroku należy o tym pamiętać i z tego korzystać. Wiele osób zapomina o tym, że pierwszy rok jest kluczowy w rozwoju człowieka, ponieważ kształtuje się jego świadomość świata, ale również układ nerwowy. Właściwe zadbanie o dostarczanie bodźców sprawi, że maluch znacznie lepiej będzie sobie radził w późniejszym czasie nie, tylko jeśli chodzi o sytuację stresującą, ale również naukę w szkole.

Kołyska drewniana dla dziecka

Kołyska jako wspomaganie rozwoju małego człowieka

Doskonałym rozwiązaniem jest kołyska dla dziecka, które nie tylko będzie mogła poprzez rytmiczne ruchy sprawić, że maluch się uspokoi, ale przede wszystkim w sposób prawidłowy wspomoże rozwój układu nerwowego. Od pewnego czasu wraca ona do łask, dlatego, nawet jeśli początkowo zostanie postawiona w formie ozdoby w pokoju malucha, z czasem stanie się praktycznym przedmiotem codziennego użytku. Szczególnie polecana jest kołyska drewniana DREAMER™, ponieważ sposób kołysania jest identyczny z tym, który maluch już doskonale zna. Dzięki temu w niedługim czasie można będzie ukoić płacz, ale również utulić do snu. To doskonałe rozwiązanie szczególnie do wykorzystania w nocy, gdy dziecko się przebudzi. Ponadto specjalistyczny mechanizm gwarantuje, że ruchy kołyski będą maksymalnie rytmiczne i spokojne, dlatego nie ma obaw, że kołysanie będzie zbyt energiczne.

Kołyska praktyczne z eleganckim

Kołyska DREAMER ™ to połączenie praktycznego zastosowania, z eleganckim wyglądem. Ponadto należy pamiętać, że jej regularne stosowanie w sposób pozytywny wpływa na rozwój malucha. Dlatego, nawet jeśli ktoś obawiał się nieprzespanych nocy, taki zakup będzie w stanie w sposób doskonały go wspomóc. Kołyska dla dziecka może stać zarówno w salonie, jak i w sypialni rodziców. Wszędzie tam, gdzie chcemy mieć malucha przy sobie, ona również będzie pasowała. Drewniana budowa zapewnia ciche kołysanie, natomiast jej kształt zachwyci właściwie każdego. Ponadto elegancki wygląd będzie pasował do każdego pomieszczenia, bez względu na styl, w jakim zostało ono urządzone.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu