Biżuteria a suknia ślubna

Biżuteria a suknia ślubna

Panna młoda musi zadbać o wiele szczegółów, które uczynią ją wyjątkowo piękną w dniu ślubu. Najważniejszym elementem jej stylizacji będzie oczywiście suknia ślubna, ale do niej koniecznie trzeba dobrać takie elementy jak kwiaty, fryzura czy biżuteria wyjaśnia jubiler z siudek.com.pl

Czy biżuteria ślubna jest potrzebna?

Suknia ślubna to najpiękniejsza ozdoba panny młodej, dlatego ze wszelkimi dodatkami należy uważać, aby zbytnio nie przesadzić. Ale oczywiście dobranie właściwej i dopasowanej biżuterii pozwoli uzyskać niepowtarzalne efekty i umożliwi zachwycanie się pięknem panny młodej. Jedno jest pewne – bez biżuterii nie można się obejść. Można jedynie zrezygnować z jakichś konkretnych elementów – np. w przypadku dekoltu koronkowego lub gładkiego kończącego się na szyi nie ma potrzeby kupować wisiorka i łańcuszka. Jeśli rękawki są zabudowane, to z kolei nie potrzeba nakładać na nadgarstki bransoletki. Ale raczej zawsze przydadzą się kolczyki, z tym że trzeba się zastanowić nad tym, czy mają być strojne, długie i wiszące, czy może wpinane i bardzo małe.

Rozpoczęcie poszukiwań

Na samym początku, kiedy przyszła panna młoda dopiero wybiera się w poszukiwaniu właściwej dla siebie biżuterii, nie musi mieć sprecyzowanych celów. Wystarczy, żeby potrafiła powiedzieć, co się jej podoba, a co nie. To dużo z uwagi na to, że oferta salonów i sklepów jubilerskich jest bardzo szeroka. Sprzedawcy znają się na różnych typach urody, dlatego będą potrafili podpowiedzieć, w czym dana kobieta wygląda dobrze. Dobrze jest nastawić się na coś nowego i pójść za podpowiedziami znawców. Dzięki temu będzie się miało niepowtarzalną okazję do tego, aby zakupić coś wyjątkowego idealnie dopasowanego do danego typu urody. Może się nawet okazać, że to, co początkowo wydawało się jedynym najlepszym pomysłem, odejdzie w niepamięć i zostanie zastąpione zupełnie inną biżuterią.

Dobór biżuterii do sukni ślubnej

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej biżuterii do sukni. Zacznijmy od tego, jak zbudowany jest dekolt. W przypadku dekoltu w łódeczkę i odkrytych ramion odsłonięte jest bardzo dużo ciała. W związku z tym trzeba jakoś wypełnić tę przestrzeń i tu najlepiej sprawdzi się jakaś ozdoba w postaci wisiorka na łańcuszku. Odsłonięte ramiona sprzyjają wykorzystaniu biżuterii dużych rozmiarów. Można tu zatem umieścić potężne kolie i naszyjniki. Do tego sprawdzą się małe nierzucające się tak bardzo w oczy kolczyki. Jeśli użyje się zbyt pokaźnych kolczyków, to efekt będzie przesadzony, a stylizacja okaże się przepełniona. A jeśli dekolt jest duży, ale asymetryczny, to wszelkie kolie odpadają – wystarczy założyć kolczyki, nawet w dużych rozmiarach.

biżuteria ślubna

Jeśli natomiast dekolt jest mniejszy, ale uwidacznia kawałek skóry, to można wyróżnić na jego tle łańcuszek z pojedynczym wisiorkiem, np. białą albo lekko kremową perełką (w zależności od koloru sukni). Jeśli na szyi znajduje się perełka, to powinna się znaleźć i na uszach, aby dopełnić całości stylizacji i pozostać w jednym tonie.
W przypadku, gdy góra sukni jest całkowicie zabudowana, to na szyi nie potrzeba już żadnej biżuterii, bo po pierwsze – nie będzie jej widać, a po drugie efekt może być komiczny. W takim przypadku do ozdoby górnych części ciała wystarczą kolczyki. Jeśli ta zabudowana góra jest koronkowa, to powinny być to raczej kolczyki delikatne, najlepiej wkrętki, a jeśli jest gładka, to można pokusić się o coś większego i lekko zwisającego.

Kolejną kwestią jest to, czy nakładać coś na nadgarstek, czy nie. Jak wspomniano wyżej, jeśli suknia ma długie rękawki, to bransoletka nie wchodzi w grę. Jeśli jednak ręce są pozbawione jakiejkolwiek ozdoby, to warto coś na nie nałożyć. Zdobi się raczej jedną rękę. Bransoletka powinna być dostosowana do wyglądu wisiorka albo kolczyków. Będzie się pięknie prezentować w momencie nakładania obrączki na palec męża.

Biżuteria ślubna jest nieodzownym elementem stylizacji panny młodej. Ważne, aby dobrać ją według własnych zapatrywań, ale i z uwzględnieniem tego, jak wygląda suknia. Wówczas można się cieszyć zjawiskowym wyglądem w najważniejszym dniu życia.

Materiał zewnętrzny, roren.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu