Drogerie stacjonarne czy drogerie online – gdzie warto robić zakupy?

Drogerie stacjonarne czy drogerie online – gdzie warto robić zakupy?

Coraz więcej sfer życia przenosi się do sieci. Obecnie Internet nie jest już tylko miejscem rozrywki, ale również pracy, nauki i wielu codziennych czynności takich jak np. zakupy. Ludzie chętnie kupują w ten sposób ubrania, elektronikę, a nawet produkty spożywcze. Dlaczego by więc nie kupować kosmetyków? Jedno jest pewne – popularność drogerii online stale rośnie. Co sprawia, że Polki tak chętnie poszukują nowego podkładu, mascary do rzęs czy ulubionej pomadki w sieci, a nie w tradycyjnych sklepach? Jakie są wady i zalety drogerii online i oddziałów stacjonarnych? Odpowiedzi na wszystkie te pytania można znaleźć w niniejszym artykule.

Zakupy w domu – wygoda i komfort

Niewątpliwą zaletą robienia zakupów w drogeriach online jest fakt, ze wszystkie potrzebne produkty, można nabyć bez wychodzenia w pokoju. Takie rozwiązanie cieszy się duża popularnością szczególnie wśród osób, które na co dzień pracują w domu lub opiekują się dziećmi. Dzięki możliwościom, jakie dają e-drogerie, można w domowym zaciszu przejrzeć i porównać rozmaite produkty, a następnie wybrać spośród nich coś dla siebie - z dostawą do paczkomatu lub bezpośrednio do domu. Robienie zakupów w drogeriach internetowych (jak np. http://www.rossmann.pl/drogeria-online) jest także świetną opcją dla osób, które nie lubią tracić czasu na szukanie potrzebnych kosmetyków wśród tysięcy produktów dostępnych w oddziałach stacjonarnych.

Zakupy bez kolejek

W drogeriach stacjonarnych - szczególnie w okresie świąt czy podczas największych wyprzedaży, kiedy niektóre produkty można kupić nawet z kilkudziesięcioprocentowym rabatem - często panuje ogromny tłok, a zapas przecenionych artykułów bardzo szybko znika ze sklepowych półek.

Nieodłączną częścią zakupów w drogeriach stacjonarnych są również kolejki do kasy – wówczas klienci nie tylko tracą swój cenny czas i nerwy, ale także są narażeni na tzw. zakupy impulsywne, czyli kupowanie artykułów, których zwykle nie potrzebują.

Szeroki asortyment i kompleksowa informacja o produktach

 

W praktyce, magazyny w przypadku drogerii online są zwykle o wiele lepiej zaopatrzone niż w oddziałach stacjonarnych. Więcej produktów w magazynie oznacza więc, że klient nie będzie musiał długo czekać na realizację swojego zamówienia.

Niewątpliwą zaletą drogerii internetowych są także liczne zdjęcia oraz dokładne opisy poszczególnych produktów, dzięki czemu jeszcze przed dokonaniem zakupu konkretnego kosmetyku, potencjalny klient ma możliwość zapoznania się z jego składem, właściwościami i przewidywanym działaniem.

Czas to pieniądz

Do najczęstszych przyczyn impulsywnych zakupów należy m.in. pośpiech, promocyjne ceny artykułów oraz brak czasu na zastanowienie. Tymczasem kupując kosmetyki w drogeriach online, internauci zyskują niepowtarzalną szansę nie tylko na zapoznanie się z informacjami na temat danego produktu, ale także mogą dokonać transakcji w dowolnie wybranym przez siebie momencie, a nie pod wpływem emocji, presji czasu, przyjemnej muzyki czy miłej obsługi sklepu.

Dodatkową zaletą drogerii online jest to, że jeśli w danym momencie klient nie ma czasu, aby dokończyć zakupy, może to zrobić w innej chwili – wystarczy jedynie, że zapisze interesujące go produkty w koszyku. Wiele osób korzysta z tej możliwości, tym bardziej, że zakupy w e-drogeriach można robić o dowolnej porze dnia i nocy (w przeciwieństwie do oddziałów stacjonarnych).

Włączyć zmysły

Drogerie online to świetne rozwiązanie m.in. dla osób, które mają swoje ulubione produkty kosmetyczne i nie lubią ich często zmieniać. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób, które chętnie eksperymentują z kosmetykami, perfumami czy innymi artykułami. Aby ocenić konsystencję, kolor lub zapach wybranego produktu, najlepiej udać się do drogerii stacjonarnej, w której dostępne są liczne testery poszczególnych kosmetyków czy wód toaletowych. Dzięki nim, można uniknąć rozczarowania, związanego np. z nietrafionym zapachem perfum lub niewłaściwie dobranym odcieniem podkładu, bronzera, pomadki czy lakieru do paznokci. W przypadku sklepów internetowych, nie ma możliwości wcześniejszego sprawdzenia rzeczywistych cech poszczególnych produktów. Wizualne przekłamania dotyczące np. kosmetyków kolorowych mogą wynikać m.in. ze złego oświetlenia w tracie fotografowania artykułów czy rodzaju ekranu, na którym wyświetlają się zdjęcia.

Czy tylko kosmetyki?

 

Drogerie online mają zwykle dużo bogatszą ofertę dostępnych produktów niż oddziały stacjonarne, co wynika głównie z uwagi na fakt, że nie są ograniczone wyłącznie do powierzchni sklepowych półek.
Co więcej, oprócz kosmetyków i perfum, e-drogerie często oferują również m.in.:

artykuły dekoracyjne,
małe AGD,
środki czystości,
artykuły papierowe,
artykuły spożywcze,
parasole,
biżuterię.

Dostawa i kontakt z obsługą

Drogerie tradycyjne to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na szybkich zakupach. W przeciwieństwie do użytkowników drogerii online, klienci oddziałów stacjonarnych nie muszą dodatkowo płacić za dostawę ani czekać na przesyłkę. Co więcej, decydując się na zakupy w zwykłej drogerii, klienci zyskują możliwość zapytania o radę doświadczonych pracowników obsługi sklepu. Jak się okazuje w praktyce, szybki kontakt z osobą kompetentną w zakresie produktów dostępnych w danej drogerii jest niezwykle ważny również w przypadku ewentualnych reklamacji oraz innych problemów związanych z procesem zakupowym. W drogeriach online procedura zwrotu towaru zazwyczaj trwa stosunkowo długo, co wynika przede wszystkim z konieczności wysyłki reklamowanego produktu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu