Jakie są zadania odżywek do włosów suchych?

Jakie są zadania odżywek do włosów suchych?

Włosy suche zasługują sobie na szczególną pielęgnację, która wspomaga ich regenerację i przywraca im wewnętrzny blask. Jednymi z najważniejszych kosmetyków, po jakie powinniśmy sięgnąć, aby walczyć z przesuszeniem włosów, są odżywki do nich dedykowane. Sprawdźmy, jakie są ich zadania i co powinny zawierać.

Charakterystyka włosów suchych

Włosy suche są często spotykane. Z natury taki charakter mają między innymi włosy kręcone i starsze (siwe). Oprócz tego na przesuszenie często cierpią włosy poddawane regularnym i intensywnym zabiegom stylizującym z wykorzystaniem gorącego powietrza, środków chemicznych (np. trwała ondulacja) oraz zabiegów mechanicznych (silne prostowanie, kręcenie).

Włosy suche wyglądają jak przysłowiowe siano. Są pozbawione blasku, często osłabione i bardzo łamliwe. Mają odstające łuski, które sprawiają, że łatwo się o siebie zaczepiają i plączą, przez co są trudne do rozczesania i stylizacji. Ich dużym problemem jest też puszenie się pod wpływem wilgoci w powietrzu, szybkie elektryzowanie i trudność w utrzymaniu dobrego wyglądu przez cały dzień.

Odżywianie składniki aktywnymi

Z nazwą “odżywka” kojarzy się nam w pierwszej kolejności dostarczanie włosom i skórze głowy składników aktywnych, które wzmacniają ich strukturę od środka. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ właśnie taki jest jeden z podstawowych celów stosowania tego kosmetyku.

Nakładając go na wilgotne włosy, o lekko uniesionych łuskach, sprawiamy, że składniki kosmetyku dostają się właśnie pod łuski. Wnikają do środka włosa i mogą zostać przez niego wchłonięte do samego wnętrza. Tam z kolei powodują dosłowne odżywienie włosa, czyli przede wszystkim wzmocnienie jego struktury wewnętrznej. Takie działanie mają przede wszystkim witaminy i minerały, ale też cenne białka, w tym proteiny jedwabiu i pszenicy albo keratyna.

Intensywne nawilżenie

Włosy suche potrzebują intensywnego nawilżania. Aby mogły je otrzymać, odżywki powinny zawierać substancje, które pozwalają na dosłowne dodanie im nawilżenia. Dlatego w odżywkach znajdują się silnie nawilżające składniki, w tym wyciągi roślinne z lnu i aloesu. Tak dostarczona woda wnika w strukturę włosa, wypełnia go i pozwala na regenerację oraz odzyskanie blasku i sprężystości, których jest on pozbawiony.

Warstwa ochronna

Ostatnim ważnym zadaniem odżywki do włosów suchych jest ochrona pasm przed uszkodzeniami, a przede wszystkim przed dalszym wysychaniem. Dlatego też niezbędne jest pokrycie ich warstwą okluzyjną, która stworzy barierę na ich powierzchni. Taką warstwę można uzyskać między innymi za pomocą naturalnych olejów roślinnych i maseł, dlatego one również często znajdują się w składzie odżywek do włosów suchych.

Dzięki składnikom okluzyjnym, włosy nie tylko nie tracą wilgoci, ale są też chronione przed czynnikami środowiskowymi. Co równie ważne, stają się bardziej gładkie i łatwiejsze do rozczesania, co zmniejsza szansę na ich utratę lub łamanie podczas stylizacji.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu