Trądzik – problem nie tylko nastolatków

Trądzik – problem nie tylko nastolatków

Trądzik jeszcze do niedawna kojarzony był tylko z młodzieńczą burzą hormonów, a tak naprawdę na to przewlekłe schorzenie cierpią również dorośli. Jak sobie z nim radzić? Na jakie zabiegi się zdecydować? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Renew Clinic, którzy 20 marca zapraszają na dzień otwarty poświęcony właśnie temu zagadnieniu. W ramach akcji każdy, kto zmaga się z „trądzikowym” problemem może liczyć m.in. na bezpłatne konsultacje.

Ponad 80 procent Polaków przynajmniej raz w życiu borykało się z problemem ropnych wyprysków na skórze – popularnie nazywanym trądzikiem.

- Nie ma wątpliwości, że trądzik zarówno młodzieńczy, jaki ten który dotyka osoby dorosłe jest poważną, przewlekłą chorobą, której nie można bagatelizować. W każdym przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa lub kosmetologa. Schorzenie pojawia się najczęściej na twarzy, ale może też występować na dekolcie, plecach i ramionach – mówi Bogumiła Redlarska, specjalista kosmetologii w Renew Clinic.

Na szczęście domowe kuracje, które bardziej szkodziły niż pomagały już dawno odeszły do lamusa. Mało kto dziś decyduje się na samodzielne, ręczne czyszczenie twarzy, „parówki”, stosowanie żeli mocno wysuszających skórę i wystawianie twarzy w kierunku słońca.

Niektórzy pacjenci, którzy próbują borykać się z tymi problemami na własną rękę, osiągając często marne skutki. Czasem stosują metody, którymi tylko sobie szkodą, ręcznie oczyszczając skórę, usuwając wypryski i zaskórniki oraz stosując żele mocno wysuszające skórę.

Jak sobie radzić z trądzikiem?

Istnieje kilka sposobów, które warto wypróbować. Jednym z nich jest zabieg A.C.N.E, który proponują specjaliści z Renew Clinic. Na czym on polega?

- Jest to zabieg przeciwtrądzikowy, a jego formuła opiera się na działaniu kwasów: pirogronowego, migdałowego i azeloglicyny (pochodnej kwasu azelainowego). Skutecznie wnikają one w pory,  aby przejąć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów na skórze. Rozwiązanie to zapewnia korzyści przeciwzapalne i normalizuje problemy skórne. Skutecznie zwalcza zmiany trądzikowe o różnej etiologii i stopniu nasilenia. Poprawia kondycję skóry tłustej, mieszanej, zanieczyszczonej. Reguluje wydzielanie łoju, oczyszcza skórę i działa złuszczająco  – mówi Bogumiła Redlarska.

Sposób na trądzik

Kwas pirogronowy może przenikać przez skórę powoli i jest stosowany jak średni peeling chemiczny u pacjentów z wągrami, bliznami trądzikowymi oraz tłustą cerą. Azeloglicyna natomiast działa jako środek przeciwbakteryjny, zmniejszając i hamując wzrost drobnoustrojów. Kwas migdałowy ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają niszczyć drobnoustroje związane z wykwitami trądzikowymi.

Kiedy wreszcie udaje się pozbyć ropnych wyprysków, w wielu przypadkach pojawia się kolejny problem. To blizny potrądzikowe, które szpecą ciało.

Niestety, często po ustąpieniu ropnych wyprysków pacjenci mają problem z bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi.

Zabieg, który jest polecany tej grupie pacjentów to DermaPen. Wykonują go również specjaliści z  Renew Clinic. Polega on na wykorzystaniu systemu pulsujących igieł, które wytwarzają w skórze mikrouszkodzenia. Efekt?  Dochodzi do uruchomienia procesu regeneracji i wytwarzania naturalnych czynników wzrostowych.

- Stymulując procesy regeneracyjne organizm od wnętrza wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Igły ułatwiają dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, a także zapewniają intensywną stymulację fibroblastów – wyjaśnia Bogumiła Redlarska. - Tak powstają tzw. bezpieczne mikro urazy, które wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Zabieg trwa ok. 30-45 minut. Pierwszym krokiem jest znieczulenie i dezynfekcja skóry. Później następuje mikro nakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm. Efekty widać już po kilku dniach.

20 marca, podczas dnia otwartego specjaliści z Renew Clinic udzielą darmowych konsultacji dla osób zmagających się z trądzikiem oraz pacjentów borykających się z bliznami potrądzikowymi w każdym wieku.

Aby wziąć udział w dniu otwartym należy umówić się na wizytę telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 606 200 193. Warto się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Renew Clinic, mieści się przy ulicy Gajowej 29 w Białymstoku. Powstała w 2013 roku jako wspólny projekt lekarzy specjalistów chcących wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, ceniących usługi medyczne z zakresu estetyki. Klinika oferuje szeroki wachlarz procedur medycznych. Są to chirurgia plastyczna, ginekologia, dermatologia, medycyna estetyczna, chirurgia naczyniowa oraz kosmetologia.

Źródło: lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu