Ulubione perfumy zmieniają się z wiekiem

Ulubione perfumy zmieniają się z wiekiem

Choć wiele zapachów bywa określanych mianem ponadczasowych i wiecznych, to w rzeczywistości upodobania zapachowe mogą się zmieniać. Co z tego, że jeszcze kilka lat temu docenialiśmy woń cytrusów i kwiatów, skoro dziś oszałamia nas aromat piżma i ambry? To właśnie upływ czasu, dojrzewanie i zmiana własnego wizerunku są czynnikami decydującymi o wyborze perfum. W końcu zapach to nasza wizytówka.

Od młodej dziewczyny do dojrzałej kobiety

Chociaż propozycje zapachów dla określonych grup wiekowych mogą wydawać się pewnym ograniczeniem swobody i próbą narzucenia z góry określonych wzorców, to w rzeczywistości sami instynktownie wybieramy lżejsze zapachy w okresie nastoletnim i nieco bardziej klasyczne i cięższe, gdy przybywa nam lat. O ile lepiej podchodzić z dystansem do sztywnych klasyfikacji perfum, jako tych dla nastolatków lub tych dla dojrzałych osób, o tyle jest to cenna wskazówka, z której można skorzystać, gdy wybieramy prezent lub szukamy inspiracji dla siebie.

Wiele osób ma problem z zakupem perfum na prezent, a to, jakie perfumy dla 18 latki lub dla 30 letniego mężczyzny wybierzemy, ma duże znaczenie. Osobom młodym poleca się w szczególności zapachy rześkie, świeże i pełne energii. Nastolatki chętnie sięgają po aromaty kwiatowe i owocowe oraz po perfumy marek sportowych (także ze względu na dobrą cenę). Perfumy dla 30 latki mogą być znacznie bardziej poważne i zmysłowe. Na prezent dla kobiety w tej grupie wiekowej można polecić kilka klasyków od Chanel (między innymi zapach Coco Mademoiselle) oraz aromaty kwiatowe (na przykład Euphoria od Calvina Kleina). Zapachy dla kobiet pięćdziesięcioletnich mogą być jeszcze bardziej wytrawne i klasyczne – mogą dominować w nich nuty drzewne i szyprowe.

Zapach na dzień, na wieczór i na specjalne okazje

Nie ma jednej, uniwersalnej woni, która pasowałaby do każdego człowieka i do dowolnych okoliczności i właśnie dlatego warto posiadać w swojej kolekcji przynajmniej trzy zapachy. Ekspert sklepu Amfora.pl poleca stworzenie kolekcji zapachów na różne okoliczności. Jeden z nich (dość lekki) może posłużyć nam na co dzień. Kolejny to zapach bardziej zmysłowy i esencjonalny – w sam raz na wieczorne wyjście. Nie można też zapominać o zapachu, którym otulimy się na bardziej oficjalnych spotkaniach – na przykład w pracy, na konferencji czy biznesowym lanczu. To może być woń bardziej wyrazista, z nutami drzewnymi i szyprowymi.

Stosowanie różnych perfum na różne okazje ma wiele zalet. Unikamy dzięki temu monotonii i w pewnym sensie wpływamy na własny wizerunek. Zupełnie inaczej postrzega się osobę, która pachnie kwiatami i owocami, a inaczej kogoś, kto otacza się tajemniczą wonią paczuli i drzew. To właśnie aromat zastosowanych perfum może wpływać na ostateczne wrażenie, jakie wywiera się na otoczeniu i rozmówcach i dlatego nie warto lekceważyć odpowiedniego doboru perfum.

Woda toaletowa, woda perfumowana, perfumy

Wybierając nowe pachnidło nie można pominąć tak istotnej kwestii, jak wybór odpowiedniego typu zapachu. Wody toaletowe są zauważalnie tańsze od perfumowanych, ale mają w swoim składzie mniej olejków zapachowych, przez co ich woń bywa nieco słabsza i bardziej ulotna (to zależy również od marki i ogólnej jakości wybranego zapachu). Wodę toaletową można polecić do stosowania na dzień, w codziennych sytuacjach. Woda perfumowana jest już bardziej esencjonalna i intensywna, pachnie dłużej i zazwyczaj również bardziej intensywnie. Można polecić ją na wieczór i na specjalne okazje. Czyste perfumy to rzadkość, ponieważ ich ceny bywają zawrotne. Mimo to, jeśli mamy możliwość zakupu tego cennego pachnidła, warto wziąć to pod uwagę. Już jedna kropla perfum zapewni nam intensywny i bardzo trwały zapach – w sam raz na szczególnie uroczyste okazje.  

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu