Wszechobecne zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu, złe nawyki żywieniowe oraz wahania hormonów to najczęstsze przyczyny problemów skórnych, które pojawiają się na twarzy. Codzienna pielęgnacja wykonywana przy użyciu kosmetyków odpowiednio dobranych do rodzaju cery to podstawa, ale nie zawsze jest ona wystarczająca. Warto raz na jakiś czas zafundować swojej skórze intensywny zabieg rewitalizacyjny, który sprawi, że twarz odzyska promienny i zdrowy wygląd. Oxybrazja, nazywana również mikrodermabrazją wodno-tlenową jest jednym z najskuteczniejszych działań w tym zakresie.
Oxybrazja – charakterystyka zabiegu
Oxybrazja jest zabiegiem, który wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia do peelingu mechanicznego. Za pomocą głowicy, na skórę twarzy emitowany jest strumień sprężonego powietrza wraz z solą fizjologiczną. W ten sposób dochodzi do delikatnego złuszczenia naskórka, co pozwala oczyścić skórę. W związku z wykorzystaniem wody z rozpuszczonym w niej chlorkiem sodu, zabieg nazywany jest również mikrodermabrazją wodno-tlenową.
Istotną informacją jest bezpieczeństwo i całkowita bezbolesność zabiegu, ponieważ oxybrazja opiera się na tzw. terapii zimnem. Dzięki temu, na skórze twarzy czuć jedynie delikatny powiew chłodnego powietrza, co wpływa także na komfort w takcie trwania peelingu. Ze względu na duży poziom bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz jego delikatność, oxybrazja może być wykonywana u osób o cerze wrażliwej i naczyniowej. Co ważne, na bezpieczeństwo ogromny wpływ ma profesjonalizm osoby, która wykonuje zabieg. W związku z tym, decydując się na mikrodermabrazję wodno-tlenową, warto skorzystać z usług sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, np.: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/oxybrazja-2/.
Jeden zabieg trwa około 30 minut i może obejmować również szyję oraz dekolt.
Oxybrazja twarzy – zalety
Regularne, dogłębne oczyszczanie twarzy poprzez złuszczanie naskórka, to działanie, które jest bardzo zdrowe dla skóry i przynosi szereg korzyści. Najważniejsze efekty mikrodermabrazji wodno-tlenowej to:
usunięte zaskórniki,
przyspieszone gojenie trądziku i stanów zapalnych skóry (działanie dezynfekujące),
hamowanie stanów zapalnych,
zniwelowanie przebarwień,
spłycenie blizn potrądzikowych,
ratunek dla przesuszonej skóry,
dogłębne nawilżenie,
intensywne oczyszczenie,
zdrowszy i młodszy wygląd skóry (wspomaganie odbudowy włókien kolagenowych),
wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych (dzięki tzw. terapii zimnem),
redukcja zmarszczek,
poprawa elastyczności skóry,
przygotowanie skóry do zastosowania kosmetyków odżywczych i regenerujących.
Ilość korzyści, które wynikają z przeprowadzonego zabiegu jest tak duża, podobnie jak poziom bezpieczeństwa, że oxybrazja cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów spośród usług gabinetów kosmetycznych.
Widoczność efektów zabiegu
Wyraźne efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów od 3 do 10 (w zależności od potrzeb skóry), przeprowadzanych raz w tygodniu. Dla wzmocnienia i przedłużenia efektów oxybrazji, zaleca się stosowanie specjalnych kosmetyków, np. z linii Intraceuticals. Krem do twarzy o lekkiej formule dogłębnie odżywia skórę oraz niweluje oznaki starzenia, chroniąc przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Natomiast specjalny preparat nawadniający dostarcza skórze witamin i przeciwutleniaczy, dzięki czemu wzmacnia działanie przeciwstarzeniowe zabiegu. Tego rodzaju preparaty można kupić w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, np.: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/produkty/kosmetyki-intraceiticals/.
Dzięki natychmiastowym efektom oczyszczania twarzy, oxybrazja często jest wykonywana jednorazowo, tuż przed ważnym wyjściem. Dzięki temu skóra lepiej wchłania kosmetyki odżywcze, a makijaż dłużej i lepiej utrzymuje się na twarzy.
Dla kogo wskazana jest oxybrazja?
Oxybrazja to zabieg wskazany dla kobiet, które chcą poprawić kondycję swojej skóry. Jednak przede wszystkim, mikrodermabrazja wodno-tlenowa jest przeznaczona dla osób z cerą naczynkową, z przebarwieniami na skórze oraz z problemami w postaci trądziku, ale i blizn potrądzikowych. Warto wiedzieć, że nie tylko nadmiar wydzielanego sebum jest wskazaniem do oxybrazji, ponieważ zabieg ten działa silnie nawilżająco, dlatego sprawdza się również w przypadku przesuszonej skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu
Pomimo dużego bezpieczeństwa oxybrazji, które pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z bardzo delikatną i wrażliwą cerą, istnieje pewna pula przeciwwskazań, która dotyczy łuszczycy, stanów zapalnych skóry oraz infekcji bakteryjnych i grzybiczych, zmian ropnych, świeżych blizn, chorób ogólnoustrojowych, nowotworów i opryszczki. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zaczekać z mikrodermabrazją, podobnie jak osoby, które są w trakcie leczenia retinoidami i oxybrazję mogą wykonać dopiero po minimum pół roku od zakończenia terapii. Podobna zasada dotyczy osób leczonych za pomocą kwasów, ponieważ w ich przypadku, mikrodermabrazja jest możliwa też po określonym czasie od zakończenia leczenia (minimum tydzień). Zabieg nie jest także wskazany dla cukrzyków, osób z wszczepionym rozrusznikiem serca i zmagających się z nadciśnieniem.
Nie mając pewności, czy można wykonać oxybrazję, warto skonsultować się z lekarzem. Ponadto, gwarancją bezpieczeństwa jest korzystanie z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, w których przed wykonaniem mikrodermabrazji wodno-tlenowej przeprowadzany jest wywiad, na podstawie którego specjaliści określają, czy dana osoba bezpiecznie może poddać się zabiegowi.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)