Co to jest epilepsja alkoholowa i jak można ją leczyć?

Co to jest epilepsja alkoholowa i jak można ją leczyć?

Sposób, w jaki organizm reaguje na odstawienie alkoholu, nazywany jest padaczką alkoholową. Im więcej alkoholu wypije osoba uzależniona, tym trudniej będzie jej przerwać łańcuch alkoholowy i tym cięższa będzie padaczka alkoholowa. Ostre ataki padaczki alkoholowej są często niespodziewane i mogą być niebezpieczne. Jak żyć z padaczką alkoholową?

Co to jest padaczka alkoholowa?

Padaczka alkoholowa, zaburzenie neurologiczne, może prowadzić do napadów drgawkowych. Jest ona spowodowana zmianami toksycznymi i metabolicznymi u osób uzależnionych od alkoholu. U osoby uzależnionej może wystąpić zespół odstawienia alkoholu lub inny zespół odstawienia alkoholu, który może prowadzić do napadów drgawkowych. Osoba uzależniona może doświadczyć drgawek w wyniku zaprzestania lub ograniczenia nadmiernego spożycia alkoholu. Większość alkoholików cierpi na epilepsję z powodu zespołu odstawienia alkoholu. Pojawia się ona, gdy organizm łaknie alkoholu, którego nie spożywał wcześniej lub w dużych ilościach. Należy podkreślić, że padaczka alkoholowa może być niebezpieczna i zagrażająca życiu. Dlatego konieczne jest poszukiwanie natychmiastowej interwencji.

Po odstawieniu alkoholu, objawy abstynencji

  • mdłości
  • wymioty
  • Wzmożone oddychanie
  • bóle głowy
  • Problemy z zasypianiem
  • Podwyższone ciśnienie krwi
  • Drżenie rąk
  • Halucynacje wzrokowe
  • pobudzenie psychoruchowe
  • napady padaczkowe

Objawy padaczki alkoholowej

Podobnie jak w padaczce, głównym objawem są silne drgawki. Napady konwulsyjne mogą powodować utratę przytomności, a często prowadzą do nagłej zapaści. Ciało zaczyna drżeć, a mięśnie kurczą się w całym ciele. Czasami może również dojść do nieświadomego oddawania moczu i stolca. Napady konwulsyjne mogą również prowadzić do możliwości ugryzienia się w język. Napady padaczkowe w padaczce alkoholowej różnią się od typowych objawów tym, że nie towarzyszą im sygnały ostrzegawcze, co czyni je bardziej niebezpiecznymi.

Leczenie uzależnienia od alkoholu - dowiedz się więcej na https://alkoholizmkety.pl/

alkoholik

Jak wygląda leczenie padaczki alkoholowej?

O ile padaczkę alkoholową można czasem leczyć farmakologicznie (najczęściej lekami przeciwdrgawkowymi i przeciwpadaczkowymi), o tyle częściej zaleca się terapię. Do leczenia padaczki alkoholowej niezbędny jest odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień. Ważne jest przywrócenie równowagi elektrolitowej oraz usunięcie metabolitów alkoholu i toksyn z organizmu w celu poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych. Oznacza to, że detoksykacja (lub detoksykacja organizmu) jest wymagana. Ponieważ jest ona skuteczniejsza i zapobiega padaczkowym zawrotom głowy, leczenie padaczki alkoholowej powinno odbywać się pod nadzorem doświadczonego specjalisty.

Pierwsza pomoc osobie chorej na padaczkę alkoholową

Stan zwany padaczką alkoholową wymaga natychmiastowej pomocy. Postępowanie powinno być takie samo jak w przypadku zwykłych ataków padaczki. Oznacza to, że pacjent z padaczką alkoholową musi znajdować się w bezpiecznej i wygodnej pozycji. Ochrona głowy jest kluczowa, ponieważ może ona doznać poważnych obrażeń w wyniku niekontrolowanych drgawek. Najlepiej jest delikatnie przytulić głowę pacjenta, ale nie unieruchamiać jej. Nie należy używać zbyt dużej siły. Bezpieczniej jest ułożyć ciało w bezpiecznym miejscu, co zapobiegnie ugryzieniu się w język lub zadławieniu. Następnie należy sprawdzić, czy osoba cierpiąca na napad padaczkowy oddycha. Istnieje duże ryzyko, że drgawki zostaną zatrzymane siłą, jeśli będziesz próbował komuś w nich pomóc. Nie należy krępować ciała, ograniczać jego ruchów ani wkładać go do ust.

Nawroty w padaczce alkoholowej

Odstawienie alkoholu, środka pobudzającego, może spowodować wiele zmian w organizmie, zachowaniu i wyglądzie osoby. Podstawą leczenia padaczki jest terapia farmakologiczna w ośrodku leczenia uzależnień. Pomaga ona również w zaprzestaniu picia alkoholu na stałe. Nawroty choroby z powodu padaczki zazwyczaj kończą się nawrotami.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu