Wyciskarki wolnoobrotowe

Wyciskarki wolnoobrotowe

Poszukiwanie idealnej wyciskarki do soków często okazuje się nie lada wyzwaniem. Ostateczny wybór zawsze wpływa na wiele aspektów, przede wszystkim jakość uzyskanego soku, ale również jego ilość czy koszty korzystania z urządzenia. Wybierając wyciskarkę wolnoobrotową po raz pierwszy można mieć problem ze stwierdzeniem, które informacje podawane przez producentów są naprawdę ważne. Na co w takim razie należy zwracać uwagę poszukując wyciskarki idealnej?

Wydajność

Bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wydajność urządzenia. W większości sokowirówek wykorzystywane są szybkoobrotowe ostrza, które mają oddzielać miąższ od soku. Pozyskiwany w ten sposób napój jest bardzo gęsty i zawiera mokry miąższ. Inaczej jest w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych – miażdżą one owoce oraz warzywa, wydobywając z nich możliwie największą ilość soku. Pozostała pulpa jest praktycznie sucha, co powoduje że wyciskarki wolnoobrotowe są bardzo wydajnymi urządzeniami. Wyciskarki wolnoobrotowe umożliwiają uzyskanie zdecydowanie większej ilości soku, zatem korzystanie z nich, pomimo wyższej ceny zakupu, jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Wartości odżywcze

Istotną kwestią jest jakość soku zrobionego z wykorzystaniem wyciskarki. Owoce i warzywa zawierają witaminy oraz inne substancje odżywcze, które mogą ulec zniszczeniu jeśli są poddawane działaniu stosunkowo wysokiej temperatury. Szybko obracające się ostrza wykorzystywane w większości modeli sokowirówek zwykle szybko się nagrzewają czego konsekwencją jest obniżenie wartości odżywczych uzyskanego soku. Można tego uniknąć korzystając z wyciskarek wolnoobrotowych. W tego rodzaju urządzeniach nie wykorzystuje się ostrzy, zatem temperatura urządzenia nie podnosi się, co z kolei sprawia, że zawarte w owocach i warzywach witaminy i enzymy nie niszczą się. Warto wspomnieć, że sok uzyskany w taki sposób ma dłuższą przydatność do spożycia, nawet do 48 godzin.

Komfort użytkowania

Łatwość korzystania ze sprzętu to jeden z parametrów, który decyduje o tym, czy korzystanie z urządzenia jest przyjemne. Istotna jest między innymi informacja o sposobie w jaki urządzenie oddziela miąższ od soku, decyduje to bowiem o łatwości oraz szybkości obsługi wyciskarki. Korzystanie z urządzenia, w którym miąższ zbierany jest w jego wnętrzu wymaga regularnego wyrzucania resztek z pojemnika, co przyczynia się do wydłużenia czasu potrzebnego do przygotowania soku. Z tego powodu warto postawić na wyciskarkę wolnoobrotową, która po dokładnym wyciśnięciu owocu lub warzywa usuwa miąższ na zewnątrz. Kolejną kwestią, która usprawni korzystanie z urządzenia jest duży otwór wsadowy, dzięki któremu przygotowywanie soków staje się szybsze.

Pozostałe funkcje

Wybierając wyciskarkę wolnoobrotową należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma ona służyć wyłącznie do robienia soków, czy przyda się również do innych celów. Niektóre dostępne na rynku wyciskarki umożliwiają przygotowanie dań dla niemowląt czy mleka roślinnego. Wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem, w które warto zainwestować między innymi ze względu na jego wielofunkcyjność.

Więcej na https://hurompolska.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Redakcja Fusion Marketing Sp. z o.o.

+48 794 502 662

zamowienia@fusionpress.eu